W sobotę w Szczyrku rozpoczną się Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów. VOTUM SA Polonia Wrocław, która dysponuje najwyższym średnim rankingiem drużyny, tradycyjnie będzie walczyć o medale!

Rywalizacja w Ekstralidze potrwa 9 rund. Każda drużyna do podstawowego składu wystawia sześcioro zawodników. – Oczekiwania, jak zawsze, są bardzo duże, tym bardziej że nasza drużyna ma najwyższy średni ranking. Biorąc pod uwagę, że w składzie mamy aż troje medalistów mistrzostw Polski – Magdalenę Harazińską, Szymona Gumularza i Kamila Nowaka – będziemy liczyć się w walce o zloty medal. Jak to w sporcie, nie każdy może trafić z formą, ale przy 6-osobowym składzie drużyny, nawet jakaś chwilowa niedyspozycja czy gra poniżej możliwości jednego zawodnika, nie ma większego znaczenia, jeśli pozostała piątka zagra na swoim poziomie – mówi Mirosław Perdek, trener drużyny VOTUM SA Polonia Wrocław.

Wśród najgroźniejszych rywali naszych szachistów warto zwrócić szczególną uwagę na Rodło Opole czy beniaminka z Chylic. – Tym razem w składzie zespołu z Opola zabraknie Pawła Teclafa, ale z pewnością wciąż będą bardzo groźni. Beniaminek z Chylic może ustępuje nam rankingiem, ale ma bardzo wyrównany skład – analizuje trener Perdek. Rywalizacja w Szczyrku potrwa do 30 lipca.

Zgłoszony do rozgrywek skład VOTUM SA Polonia Wrocław: Szymon Gumularz, Kamil Nowak, Maciej Czopor, Michał Fiedorek, Jakub Luberański, Marek Madej, Katarzyna Dwilewicz, Magdalena Harazińska, Barbara Dadełło. Trener: Mirosław Perdek.

Serwis turniejowy – TUTAJ.

Fot. Archiwum