W Piotrkowie Trybunalskim zakończyły się dwudniowe zmagania o Mistrzostwo Polski w Szachach Błyskawicznych podczas, których rozegrano rozgrywki drużynowe oraz indywidualne. Jakie wyniki osiągnęli zawodnicy naszego klubu?

W dniach 1-2 lipca 2017 roku w Piotrkowie Trybunalskim rozegrano Drużynowe Mistrzostwa Polski w Szachach Błyskawicznych oraz Indywidualne Mistrzostwa Polski w Szachach Błyskawicznych. Na pierwszy ogień, w sobotę (1.07), poszły rozgrywki drużynowe, a dzień później rozegrano zawody indywidualne. Ponieważ w „drużynówce” nasze ekipy nie osiągnęły zamierzonych wyników, przedstawianie wyników rozpoczniemy od rozgrywek indywidualnych, gdzie złoto zdobył nasz zawodnik – Wojciech Moranda!

Indywidualne Mistrzostwa Polski w Szachach Błyskawicznych

W Mistrzostwach Polski, kategorii OPEN, wystartowało 145 zawodników, którzy rozegrali 15 rund, granych tempem 3 minuty + 2 sekundy na posunięcie na zawodnika. Zdecydowanie najlepiej z polonistów zaprezentował się Wojciech Moranda, który zdobył złoty medal! Wojtek, mimo fatalnego rozpoczęcia zawodów (1 pkt z 3) wykazał się niezwykła determinacją, hartem ducha oraz oczywiście umiejętnościami, który pozwoliły mu zrobić 11 pkt w kolejnych 12 rundach, co finalnie dało poloniście zdobycie, z 12 pkt, tytułu Mistrza Polski w Szachach Błyskawicznych. Jedynym wartym wspomniena jeszcze wynikiem, było 8. miejsce Mateusza Bartla. Poniżej wyniki indywidualne polonistów:

Medaliści i organizatorzy zawodów, od lewej: Kamil Cichecki (dyrektor mistrzostw), Jacek Tomczak, Tomasz Warakomski, Bartłomiej Heberla, Łukasz Cyborowski, Marcin Tazbir (wicedyrektor mistrzostwa i brązowy medalista), Andrei Maksimenko, Wojciech Moranda, Jacek Gdański (wiceprezes PZSzach), Andrzej Kacperek (wiceprezydent Piotrkowa Trybunalskiego), Rafał Siwik (sędzia), fot. PZSzach

Turniej OPEN:

 • Moranda Wojciech – 12 pkt, 1 miejsce
 • Bartel Mateusz – 10,5 pkt, 8 miejsce
 • Stachowiak Kamil – 9,5 pkt, 16 miejsce
 • Wieczorek Oskar – 9,5 pkt, 21 miejsce
 • Dobrowolski Piotr – 9,5 pkt, 23 miejsce
 • Kolasiński Krzysztof – 8,5 pkt, 39 miejsce
 • Gumularz Szymon – 8,5 pkt, 47 miejsce
 • Dytman Radosław – 7 pkt, 86 miejsce
 • Pawicki Filip – 6 pkt, 120 miejsce

Pełne wyniki – TUTAJ

Turniej Kobiet:

Wystartowało 31 zawodniczek, które rozegrały 15 rund, granych tempem 3 minuty + 2 sekundy na posunięcie na zawodnika.

 • Pawicka Magdalena – 8 pkt, 18 miejsce

Pełne wyniki – TUTAJ

Drużynowe Mistrzostwa Polski w Szachach Błyskawicznych

Dzień przed rozgrywkami indywidualnymi rozegrano „drużynówkę” w której wystartowało 24 ekipy, złożone z 4-osobowych drużyn. W Mistrzostwach rozegrano 11 rund, granych tempem 3 minuty + 2 sekundy na posunięcie na zawodnika. W zawodach, bez większych sukcesów, zagrały dwie nasze ekipy: VOTUM SA Polonia Wrocław (4. miejsce, ze względu na przegranych bezpośredni pojedynek z drużyną z Gliwic) oraz DSA Investment Polonia Wrocław (6. miejsce).

Derbowy pojedynek VOTUM SA Polonia Wrocław – DSA Investment Polonia Wrocław, zdjęcie: Adam Dzwonkowski

Tabela końcowa:

Wyniki indywidualne naszych zawodników:

VOTUM SA Polonia Wrocław

 1. Bartel Mateusz – 6 pkt z 11
 2. Moranda Wojciech – 6,5 pkt
 3. Wieczorek Oskar – 7 pkt
 4. Gumularz Szymon – 9 pkt

DSA Investment Polonia Wrocław

 1. Dobrowolski Piotr – 7,5 pkt z 11
 2. Stachowiak Kamil – 6,5 pkt
 3. Żeberski Jakub – 6 pkt
 4. Kolasiński Krzysztof – 6,5 pkt

Pełne wyniki – TUTAJ