Rozgrywki Ekstraligi Juniorów za nami! Podczas zawodów w Szczyrku 21-30.07.2017 drużyna VOTUM SA Polonia Wrocław zdobyła mistrzowski tytuł! Poniżej podsumowanie występu naszych zawodników.

EKSTRALIGA JUNIORÓW

VOTUM SA Polonia Wrocław – Drużynowi Mistrzowie Polski Juniorów 2017, od lewej: Mirosław Perdek (trener), Katarzyna Dwilewicz, Maciej Czopor, Szymon Gumularz, Kamil Nowak, Michał Fiedorek, Magdalena Harazińska

Trener: Mirosław Perdek

Wyniki Ekstraligi Juniorów 2017 – TUTAJ

Wyniki naszego zespołu w poszczególnych rundach:

Runda 1 – VOTUM SA Polonia Wrocław – MUKS MDK “Śródmieście” I Wrocław 5,5 – 0,5
Runda 2 – VOTUM SA Polonia Wrocław – MKSz Rybnik 4 – 2
Runda 3 – VOTUM SA Polonia Wrocław – Polonia Warszawa 3,5 – 1,5*
Runda 4 – VOTUM SA Polonia Wrocław – KS Laura Chylice 3,5 – 2,5
Runda 5 – VOTUM SA Polonia Wrocław – KSz Stilon Gorzów Wlkp. 4,5 – 1,5
Runda 6 – VOTUM SA Polonia Wrocław – Hetman GKS Katowice 3,5 – 2,5
Runda 7 – VOTUM SA Polonia Wrocław – MUKS Stoczek 45 Białystok 4,5 – 1,5
Runda 8 – VOTUM SA Polonia Wrocław – UKS Rodło Opole 3,5 – 2,5
Runda 9 – VOTUM SA Polonia Wrocław – KSz Hańcza Suwałki 4,5 – 1,5

*Partia na 6 szachownicy ze względu na zgodzenie się na remis przed 30 posunięciem, została zweryfikowany jako obustronny walkower 0-0

Zdobyliśmy 37 małych punktów: 26 zwycięstw, 22 remisy, 6 porażek
Wyniki indywidualne białym kolorem: 15 zwycięstw, 7 remisów, 5 porażek
Wyniki indywidualne czarnym kolorem: 11 zwycięstw, 15 remisów, 1 porażka

Tabela końcowa:

Podsumowanie indywidualne zawodników VOTUM SA Polonia Wrocław:

I szachownica

Kamil Nowak (2362 ELO) – 6,5 pkt z 9 partii (4 zwycięstwa, 5 remisów) – Ranking ELO: +20,4

  • II miejsce na I szachownicy
RundaKolorPkt.TytułNazwisko ImięR. FIDEKlub
1b1WCMDmochowska, Agnieszka2202MUKS MDK Śródmieście Wrocław
2w=FMKozioł, Kamil2292MKSz Rybnik
3b1k+Kowalski, Igor2226KSz Polonia Warszawa
4w=FMWiniarski, Mikołaj2295KS LAURA Chylice
5b1FMJanik, Igor2425KSz Stilon Gorzów Wlkp.
6w1IMGazik, Viktor2462KSz HETMAN Katowice
7b=FMKosakowski, Jakub2366MUKS Stoczek 45 Białystok
8w=k+Wiśniewski, Michał2180UKS Rodło Opole
9b=IMoćkun, Dawid1992KSz. Hańcza Suwałki
Partie Kamila:
II szachownica

Szymon Gumularz (2391 ELO) – 7 pkt z 9 partii (5 zwycięstw, 4 remisy) – Ranking ELO: +6,8

  • I miejsce na II szachownicy
RundaKolorPkt.TytułNazwisko ImięR. FIDEKlub
1w1I+Sernecki, Franciszek2039MUKS MDK Śródmieście Wrocław
2b=FMŻyłka, Stanisław2368MKSz Rybnik
3w=kSzustakowski, Antoni2171KSz Polonia Warszawa
4b=k++Chylewski, Patryk2275KS LAURA Chylice
5w1IKoziorowicz, Michał1910KSz Stilon Gorzów Wlkp.
6b=FMKarpus, Michał2291KSz HETMAN Katowice
7w1FMSzóstko, Jakub2208MUKS Stoczek 45 Białystok
8b1FMPacan-Milej, Kosma2332UKS Rodło Opole
9w1I++Murawko, Julia1807KSz. Hańcza Suwałki
Partie Szymona:
III szachownica

Maciej Czopor (2105 ELO) – 7 pkt z 9 partii (5 zwycięstw, 4 remisy) – Ranking ELO: +4,8

  • II miejsce na III szachownicy
RundaKolorPkt.TytułNazwisko ImięR. FIDEKlub
1b1IIKosior, Jan1340MUKS MDK Śródmieście Wrocław
2w1CMPniaczek, Marek1981MKSz Rybnik
3b=IOssoliński, Ziemowit1738KSz Polonia Warszawa
4w=kSanz Wawer, Daniel2027KS LAURA Chylice
5b=I+Dzida, Kamil1796KSz Stilon Gorzów Wlkp.
6w1IOborski, Artur1947KSz HETMAN Katowice
7b1IKarolczuk, Iwo1540MUKS Stoczek 45 Białystok
8w=kOgłaza, Oskar2197UKS Rodło Opole
9b1IISapiński, Sebastian1371KSz. Hańcza Suwałki
Partie Maćka:
IV szachownica

Michał Fiedorek (1871 ELO) – 7 pkt z 9 partii (5 zwycięstw, 4 remisy) – Ranking ELO: +9,6

  • II miejsce na IV szachownicy
RundaKolorPkt.TytułNazwisko ImięR. FIDEKlub
1w1IIStrugarek, Łukasz1502MUKS MDK Śródmieście Wrocław
2b=IOleksy, Krzysztof1598MKSz Rybnik
3w1IIIwaszkiewicz, Krzysztof1484KSz Polonia Warszawa
4b1I++Golecki, Jan1953KS LAURA Chylice
5w1ICzechowski, Jakub1724KSz Stilon Gorzów Wlkp.
6b=IPełka, Michał1640KSz HETMAN Katowice
7w=IBancarewicz, Aleks1565MUKS Stoczek 45 Białystok
8b=IBąchór, Tomasz1898UKS Rodło Opole
9w1IICzarniecki, Paweł1267KSz. Hańcza Suwałki
Partie Michała:
V szachownica

Katarzyna Dwilewicz (1939 ELO) – 3,5 pkt z 9 partii (2 zwycięstwa, 3 remisy, 4 porażki) – Ranking ELO: -29,8

RundaKolorPkt.TytułNazwisko ImięR. FIDEKlub
1b=kFrej, Zofia1927MUKS MDK Śródmieście Wrocław
2w1WFMKucharska, Honorata2063MKSz Rybnik
3b=kKaczmarska, Joanna1905KSz Polonia Warszawa
4w0k++Olechnicka, Karolina1913KS LAURA Chylice
5b0I++Raczykowska, Paulina1847KSz Stilon Gorzów Wlkp.
6w0mKubicka, Anna2152KSz HETMAN Katowice
7b=WIMKiołbasa, Oliwia2253MUKS Stoczek 45 Białystok
8w0I+Sowa, Wiktoria1760UKS Rodło Opole
9b1kRudzińska, Michalina1867KSz. Hańcza Suwałki
Partie Kasi:
VI szachownica

Magdalena Harazińska (1917 ELO) – 6 pkt z 9 partii (5 zwycięstw, 2 remisy, 2 porażki) – Ranking ELO: -34,4

  • III miejsce na VI szachownicy
RundaKolorPkt.TytułNazwisko ImięR. FIDEKlub
1w1I++Czarniecka, Aleksandra1787MUKS MDK Śródmieście Wrocław
2b=I+Króliczek, Gabriela1586MKSz Rybnik
3w0mMalicka, Maria2047KSz Polonia Warszawa
4b1I+Marcińczyk, Monika1671KS LAURA Chylice
5w1IZałucka, Emilia1518KSz Stilon Gorzów Wlkp.
6b=I++Jarocka, Liwia1789KSz HETMAN Katowice
7w1IChomicka, Kinga1363MUKS Stoczek 45 Białystok
8b1WCMStarosta, Martyna1614UKS Rodło Opole
9w0IWołągiewicz, Kinga1675KSz. Hańcza Suwałki
Partie Magdy: