Do końca zmagań w szachowych Mistrzostwach Świata Juniorów do lat 14, 16 i 18, które odbywają się w stolicy Urugwaju – Montevideo, zostały już tylko dwie rundy. Bardzo dobrze radzą sobie zawodnicy Polonii Wrocław – po 9 rundach Magda Harazińska zajmuje 10. miejsce, a Szymon Gumularz jest 3 i będzie walczył o medal!

Za nami już dziewięć rund z 11 zaplanowanych. Magda w grupie dziewcząt do lat 14 ma na koncie 6 pkt. i zajmuje 10 miejsce. Do prowadzącej Nurgyul Salimovej z Bułgarii Magda traci 1,5 pkt., ale do trzeciej D Jishithy z Indii tylko punkt. Z kolei Szymon obecnie zajmuje najniższy stopień podium w w klasyfikacji chłopców do lat 16! Nasz zawodnik po 9 rundach ma na koncie 7 punktów – tyle samo, co prowadzący Andrey Esipenko z Rosji. O podziale medali zadecydują dwie ostatnie rundy. Trzymamy kciuki za naszych zawodników!

WYNIKI POLAKÓW

STRONA ZAWODÓW

fot. Federación Uruguaya De Ajedrez, facebook