Od piątku do niedzieli najlepsze polskie drużyny szachowe będą rywalizować we Wrocławiu podczas drugiego zjazdu tegorocznej Ekstraligi. Szczególnie ciekawie zapowiada się piątkowy mecz między gospodarzami – VOTUM SA Polonią Wrocław a Wasko Hetmanem GKS Katowice.

Drużyny z Wrocławia i Katowic co roku walczą o medale, a ich bezpośredni pojedynek zawsze budzi wiele emocji wśród szachowych kibiców. Tym razem do starcia tych drużyn dojdzie już podczas drugiego zjazdu, który w najbliższy weekend zostanie rozegrany we Wrocławiu, w siedzibie Klubu Szachowego Polonia Wrocław (przy ul. Wita Stwosza 37-38). Uroczyste otwarcie zjazdu nastąpi w piątek o godz. 14.45, kwadrans później drużyny rozpoczną rywalizację w 4 rundzie. W sobotę 5 rundę zaplanowano także na godz. 15.00, a niedzielna runda 6 rozpocznie się o godz. 10.00.

Po pierwszym zjeździe, który jeszcze przed wakacjami odbył się w Gorzowie Wlkp., na prowadzeniu w tabeli mamy trzy drużyny z kompletem zwycięstw. Oprócz wspominanych ekip z Katowic i Wrocławia, jest to także Miedź Legnica. Poza piątkowym starciem z WASKO Hetmanem, nasza drużynę czeka też mecz derbowy w WKS Kopernik oraz starcie z Zagłębiem Dąbrowa Górnicza. Trzymamy kciuki za naszych zawodników i zapraszamy do śledzenia partii na żywo oraz kibicowania! Szczegółowe informacje znajdziecie na stronie ekstraliga.pzszach.pl

Ostatni, trzeci zjazd, który wyłoni medalistów tegorocznej Ekstraligi, odbędzie się w dniach 24-26 listopada w Katowicach.