W miniony weekend wystartowały rozgrywki niemieckiej 1. Bundesligi 2017/18! Tydzień wcześniej rozpoczęły się zmagania w niższych ligach u naszych zachodnich sąsiadów, w których również uczestniczą zawodnicy naszego klubu!
1. Bundesliga

W sobotę i niedzielę (21-22.10.2017) w najwyższej klasie rozgrywkowej u naszych zachodnich sąsiadów zagrał nasz „rodzynek” Mateusz Bartel (TU USV Dresden). Polonista w I rundzie pokonał białym kolorem Roberta Kempińskiego (2593 ELO). W II rundzie Mateusz zremisował czarnym kolorem z Benedictem Krausem (2453 ELO). Mateusz obie partie zagrał na 4. szachownicy (na 8 szachownic z drużyny).

Wynik indywidualny Mateusza – TUTAJ
Strona z wynikami – TUTAJ
Strona Bundesligi – TUTAJ

2. Bundesliga Süd

Tak samo jak rozgrywki 1. Bundesligi, w ten weekend zostały rozegrane pierwsze dwie rundy w ramach 2. Bundesligi Süd, w której w zespole SC Heusenstamm występują Daniel Sadzikowski oraz Oskar Wieczorek! Daniel grając na 1. szachownicy, zanotował na swoim koncie 2 remisy. Najpierw polonista zremisował z Igorsem Rausisem (2632 ELO), by w następnej rundzie powtórzyć taki sam wynik w pojedynku z Benjaminem Gledurą (2600 ELO). Nieco gorzej swój weekendowy występ będzie wspominał Oskar (obie partie na 3. szachownicy), który przegrał z Vladimirem Baklanem (2600 ELO) oraz zremisował z Steliosem Halkiasem (2583 ELO).

Wynik indywidualny Daniela – TUTAJ
Wynik indywidualny Oskara – TUTAJ
Wyniki 2. Bundesliga Süd – TUTAJ

2. Bundesliga Nord

W 2. Bundesligi Nord występują Wojciech Moranda (SV Glückauf Rüdersdorf) oraz Kamil Stachowiak (SK Zehlendorf Berlin). W niedzielę została rozegrana 2. runda ligi w której wystąpił tylko Kamil Stachowiak (4. szachownica), który wygrał swój pojedynek z Henrikiem Rudolfem (2321 ELO). Pierwsza runda 2. Bundesligi Nord została rozegrana 8.10.2017, gdzie zagrali obaj poloniści. Wojtek (1. szachownica) wygrał z Malte Colpe (2411 ELO), a Kamil pokonał Emilio Moreno Tejera (2433 ELO).

Wynik indywidualny Wojtka – TUTAJ
Wynik indywidualny Kamila – TUTAJ
2. Bundesliga Nord – TUTAJ

Oberliga Ost „A”

Po spadku z 2. Bundesligi Ost, w nowym sezonie, w ekipie König Plauen nadal mają grać Dimitrios Mastrovasilis oraz Jolanta Zawadzka. W lidze rozegrano do tej pory jedną rundę, ale poloniści w niej nie zagrali.

Wyniki Oberliga Ost „A” – TUTAJ