Troje reprezentantów będzie miała Polonia Wrocław podczas Drużynowych Mistrzostw Europy w Szachach, które w dniach 28 października – 6 listopada odbędą się na Krecie. W składach kobiecej oraz męskiej reprezentacji Polski znaleźli się odpowiednio Jolanta Zawadzka i Mateusz Bartel, a Dimitrios Mastrovasilis zagra w reprezentacji Grecji.

W rywalizacji drużyn kobiecych Polki tradycyjnie są wymieniane wśród faworytek do walki o medale. Nasza drużyna zagra z 4 numerem startowym – wyżej rozstawione są Rosja, Gruzja i Ukraina. Obok Joli Zawadzkiej w polskiej drużynie zagrają Monika Soćko, Karina Szczepkowska, Klaudia Kulon i Joanna Majdan. Trenerem będzie Marek Matlak.

Z kolei nasza męska drużyna jest rozstawiona z 8. numerem, a oprócz Mateusza Bartla w składzie znaleźli się: Radosław Wojtaszek, Jak Krzysztof Duda, Kacper Piorun i Jacek Tomczak. Kapitanem polskiej drużyny jest Kamil Mitoń. Faworytami zawodów będą rozstawieni z pierwszym numerem Rosjanie.

Jola i Mateusz to nie jedyni reprezentanci Polonii, który zobaczymy na Krecie, w składzie Grecji (19. numer startowy) znalazł się Dimitrios Mastrovasilis.

Zawody odbędą się na dystansie 9 rund. Trzymamy kciuki za naszych reprezentantów!

STRONA TURNIEJU
SERWIS TURNIEJOWY OPEN
SERWIS TURNIEJOWY KOBIET