W tureckiej Antalyi trwają rozgrywki o Klubowy Puchar Europy. W zawodach startuje dwoje zawodników Polonii Wrocław – Mateusz Bartel (na zdjęciu) gra w składzie czeskiej ekipy AVE Novy Bor, a Anna Kantane w zespole Uniwersytetu Technicznego z Rygi. Mateusz w drugiej rundzie przesądził o wygranej swojej drużyny!

Anna Kantane

W pierwszej rundzie AVE Novy Bor pokonał Valerengę Sjakklubb 6:0 – jedno z sześciu zwycięstw było udziałem Mateusza Bartla, który na szóstej szachownicy pokonał Magnusa Danielsena. W drugiej rundzie czeska drużyna wydarła zwycięstwo 3,5-2,5 w starciu z izraelskim Beer Sheva Chess Club. Na pięciu szachownicach padły remisy, a o zwycięstwie Novego Boru przesądził Mateusz Bartel, który pokonał Alona Greenfelda.

Mateusz Bartel

Drużyna Uniwersytetu Technicznego z Rygi, w składzie z naszą Anią Kantane, w pierwszej rundzie pokonała włoski Adare Chess Klub 4:2, a Ania wygrała z Janem Heinrichem. W drugiej rundzie przegrała z azerskim Odlar Yurdu 1,5-4,5. Ania tym razem przegrała starcie z dużo silniejszym rankingowo Eltajem Safarli.

Strona KPE – TUTAJ.

Składy i wyniki – TUTAJ.

Fot. Archiwum