W niedzielę (5.11.2017) została rozegrana 3. runda w ramach III Dolnośląskiej Ligi Szachowej oraz 1. runda IV Ligi – okręg wrocławski i podwrocławski. Jakimi wynikami mogą pochwalić się nasze drużyny?

III Dolnośląska Liga Szachowa

MDK Fabryczna Polonia Wrocław w niedzielę wybrała się do Oleśnicy, by rozegrać z miejscową “Pogonią” mecz 3. rundy III Ligi Seniorów. Po dwóch kolejkach mieliśmy na koncie 2 zwycięstwa, natomiast nasi rywale zwycięstwo i porażkę. Dla naszej drużyny mecz z Pogonią miał dodatkowy “smaczek”, ponieważ w ubiegłorocznych rozgrywkach III Ligi, straciliśmy punkty tylko z ekipą z Oleśnicy i to przegrywając walkowerem z powodu nie przyjścia na rundę przez Przemka Piotrowskiego, który był wystawiony na 1. desce (przy szachownicy zwyciężyliśmy 3-2). Tym razem mecz odbył się bez problemu i zwyciężyliśmy 4-1! Zwycięstwa dla naszej ekipy odnieśli Przemysław Piotrowski (który trochę zrehabilitował się za “wtopę” z poprzedniego sezonu) Piotr Marko, Radosław Dytman, zremisowali Krzysztof Kolasiński oraz Natalia Rogacka. Naszym rywalem w IV rundzie będzie zespół UKS Debiut Przedwojów z którym zagramy w naszym klubie na ul. Kukuczki 26 a-b we Wrocławiu (19.11.2017).

III runda

UKS Pogoń Oleśnica – MDK Fabryczna Polonia Wrocław 1 – 4

Kossobudzki Robert – Piotrowski Przemysław 0-1
Kolasiński Krzysztof – Grzesik Norbert 1/2
Paprocki Artur – Marko Piotr 0-1
Dytman Radosław – Sitek Paweł 1-0
Skiba Aleksandra – Rogacka Natalia 1/2

Więcej informacji TUTAJ

IV Liga – okręg wrocławski i podwrocławski

Na inaugurację IV Ligi – okręg wrocławski i podwrocławski 2017/2018 dwa nasze zespoły zagrały ze sobą. Rundy 2-3 obie ekipy MDK Fabryczna Polonia Wrocław rozegrają z drużynami Hetmana Wrocław (wyjazd, 19.11.2017)

MDK Fabryczna Polonia Wrocław IV – MDK Fabryczna Polonia Wrocław V 3,5 – 1,5

Krzyżosiak Anna (IV) – Koza Stanisław 0-1
Baran Mateusz – Luberański Jakub (IV) 0-1
Krzyżosiak Marta (IV) – Jędrzejko Martyna 1/2
Pokusiński Antoni – Demski Michał (IV) 0-1
Grot Błażej (IV) – Kułtucki Kamil 1-0

Więcej informacji – MDK Fabryczna Polonia Wrocław IV – TUTAJ
Więcej informacji – MDK Fabryczna Polonia Wrocław V – TUTAJ