Od piątku do niedzieli w Katowicach dobędzie się ostatni zjazd tegorocznej Ekstraligi. VOTUM SA Polonia Wrocław celuje w miejsce na podium, ale chętnych do medali jest więcej, a przed naszą drużyną starcia z bezpośrednimi rywalami do miejsca na podium. Będzie ciekawie!

Po dwóch zjazdach w tabeli prowadzi Wasko Hetman GKS Katowice (12 pkt.), który będzie gospodarzem ostatniego zjazdu i głównym faworytem do złota. – Pierwsze miejsce w turnieju, moim zdaniem, jest już sprawą zamkniętą, a zawodnicy GKS-u muszą tylko postawić kropkę nad i. Natomiast walka o pozostałe medale będzie bardzo ciekawa, głównie za sprawą świetnie grającej Miedzi Legnica, która mocno namieszała w czołówce – mówi Mateusz Bartel, kapitan VOTUM SA Polonii Wrocław, która – podobnie jak wspomniana Miedź oraz Stilon Gorzów – ma na koncie 10 punktów. W piątek wrocławian czeka starcie właśnie ze Stilonem, a w niedzielę z Miedzią, a więc wszystko w rękach naszych szachistów! Oprócz tych dwóch spotkań Polonię czeka jeszcze sobotni mecz z Wisłą Kraków.

Co w tych spotkaniach będzie decydujące? Gdzie nasza drużyna może szukać przewagi nad rywalami? – Spore znaczenie będzie miała dyspozycja Joli Zawadzkiej. Na szachownicy kobiecej mamy, na papierze, przewagę, zarówno w starciu ze Stilonem, jak i Miedzią. Oczywiście, to tylko przewaga rankingowa, niezbyt istotna, zwłaszcza u kobiet. Tym niemniej, Jola nie raz zapewniała drużynie ważne punkty i mam nadzieję, że i tym razem dorzuci cenne oczka do naszego dorobku. Na szachownicach męskich będzie nam dużo trudniej, aby przechylić szalę na swoją korzyść – wyjaśnia Mateusz Bartel.

Trzymamy kciuki za naszą drużynę! Piątkowa i sobotnia runda rozpoczną się o godz. 15.00, a ostatnia niedzielna o godz. 10.00. Aktualna klasyfikacja – TUTAJ.