W sobotę i niedzielę (18-19.11.2017) rozpoczął się kolejny sezon u naszych południowych sąsiadów! W najwyższej klasie rozgrywkowej w Czechach występują Mateusz Bartel oraz Daniel Sadzikowski, trochę niżej 🙂 grają Jakub Żeberski i Kamil Stachowiak.

Extraliga 2017/18

Nowy sezon czeskiej ekstraligi rozpoczęty! W miniony weekend rundy 1-2 rozegrały zespoły znajdujące się w najwyższej klasie rozgrywkowej u naszych południowych sąsiadów. W tym sezonie, w Czechach, występuje dwóch polonistów: Mateusz Bartel, który od lat reprezentuje klub 1. Novoborský ŠK oraz debiutujący w zespole ŠK DURAS BVK Královo Pole – Daniel Sadzikowski (poprzednio Tatran Litovel). Na pewno lepiej początek sezonu będzie pamiętał Mateusz, który grając obie partie na 5. szachownicy (zespoły grają na 8. szachownicach) obie partie wygrał! Najpierw polonista pokonał czarnym kolorem Jakuba Szotkowskiego (2377 ELO), by następnie odprawić z kwitkiem białym kolorem Vladimira Belunka (2214 ELO). Daniel miał trudniejsze zadanie, ponieważ grał na 1. szachownicy w swoim zespole. Pierwszy pojedynek Daniel zremisował czarnymi z Nguyenem Thai Dai Vanem (2487 ELO). Niestety w drugiej partii, grając białymi, Daniel przegrał z silnym Evgenijem Najerem (2693 ELO). Następne rundy Czeskiej Extraligi zaplanowane są na 2-3.12.2017.

Pełne wyniki – TUTAJ

1. Liga – východ (2 poziom rozgrywkowy)

W zespole Panda Rychnov nad Kněžnou występuje Jakub Żeberski, który rozegrał do tej pory nie rozegrał partii w swoim zespole. W lidze rozegrano 2 rundy.

Pełne wyniki 1. Ligi – východ – TUTAJ

2. Liga „F” (3 poziom rozgrywkowy)

W zespole Sokol Vrbno p/ Pradedem występuję Kamil Stachowiak, który dla swojego zespołu zdobył 1 pkt z 2 partii (w lidze rozegrano 3 rundy).

Pełne wyniki 2. Ligi „F” – TUTAJ