W miniony weekend rozegrano ostatnie mecze, w tym roku, w ramach III Dolnośląskiej Ligi Szachowej oraz IV Ligi – okręg wrocławski i podwrocławski 2017/2018. Niestety nasze drużyny nie spisały się “zbyt dobrze”.

III Dolnośląska Liga Szachowa

W piątej rundzie III Dolnośląskiej Ligi Szachowej (10.12.2017), naszą drużynę czekał mecz wyjazdowy w Kudowie Zdroju. Niestety, na ten mecz pojechaliśmy bez zawodniczki, która obowiązkowo musi grać na 5. szachownicy, przez co musieliśmy oddać walkowera na wspomnianej szachownicy. Chwały, naszemu klubowi, takie wydarzenie zdecydowanie nie przynosi. Mecz ostatecznie przegraliśmy 2-3, mimo dzielnej walki na czterech pozostałych szachownicach. Punkty dla naszego zespołu zdobyli: Krzysztof Kolasiński oraz Radosław Dytman. Mimo porażki, ten rok kończymy jako liderzy III DLS 2017/18! Następny mecz rozegramy u siebie na ul. Kukuczki z zespołem z Wiszni Małej.

V runda

SKFiS Kudowianka Kudowa Zdrój – MDK Fabryczna Polonia Wrocław 3 – 2

Cechura Petr – Żeberski Jakub 1-0
Kolasiński Krzysztof – Pyka Roman 1-0
Gromczak Dariusz – Marko Piotr 1-0
Dytman Radosław – Dudek Wojciech 1-0
Gruz Ewa – BYE +/-

Więcej informacji TUTAJ

IV Liga – okręg wrocławski i podwrocławski

Rundy 4-5 rozegraliśmy w naszym lokalu na ul. Kukuczki we Wrocławiu z ekipami UKS Skoczek Milicz. Niestety z 4 rozegranych meczy, zdołaliśmy wygrać tylko jedno spotkanie, ponosząc 3 porażki. W rundach 6-7 będziemy grali na wyjeździe z ekipami z Wiszni Małej oraz Pęgowa (7.01.2018).

IV runda

MDK Fabryczna Polonia Wrocław IV – UKS Skoczek Milicz I 1,5 – 3,5

Madajczak Jakub – Witkowski Krzysztof 1-0
Kowalczuk Mikołaj – Topoła Rafał 1-0
Madajczak Piotr – Murawski Eugeniusz 1/2
Matela Krzysztof – Demski Michał 1-0
Demski Jakub – Idziak Mieczysław 0-1

MDK Fabryczna Polonia Wrocław V – UKS Skoczek Milicz II 4,5 – 0,5

Żochowski Janusz – Janas Radosław 1-0
Janas Andrzej – Korolewicz Paweł 0-1
Krzysztofek Bogusław – Nowak Małgorzata 1/2
Ugorek Kacper – Baran Mateusz 0-1
Harazda Władysław – Zielezińska Zuzanna 1-0

V runda

UKS Skoczek Milicz II – MDK Fabryczna Polonia Wrocław IV 3 – 2

Janas Radosław – Madajczak Jakub 1-0
Topoła Rafał
– Janas Andrzej 1/2
Nowak Małgorzata – Madajczak Piotr 1/2
Demski Michał
– Ugorek Kacper 0-1
Zielezińska Zuzanna – Demski Jakub 0-1

UKS Skoczek Milicz I – MDK Fabryczna Polonia Wrocław V 3,5 – 1,5

Witkowski Krzysztof – Żochowski Janusz 1/2
Korolewicz Paweł – Kowalczuk Mikołaj 0-1
Murawski Eugeniusz – Krzysztofek Bogusław 1-0
Baran Mateusz – Matela Krzysztof 1-0
Idziak Mieczysław – Harazda Władysław 1-0

Więcej informacji – MDK Fabryczna Polonia Wrocław IV – TUTAJ
Więcej informacji – MDK Fabryczna Polonia Wrocław V – TUTAJ