Po przerwie świątecznej ruszyły rozgrywki ligowe u naszych południowych sąsiadów. Jak radzą sobie zawodnicy naszego klubu, na różnych szczeblach rozgrywkowych czeskiej ligi?

Extraliga 2017/18

Do składu najlepszej czeskiej drużyny 1. Novoborsky SK, na rundy 5-6, które zostały w dniach 13-14.01.2018, powrócił Mateusz Bartel, który nie rozegrał poprzednich dwóch rund (3-4). Mateusz, grając obie partie na 5. szachownicy, zdobył dla swojej ekipy 1,5 pkt. Najpierw polonista pokonał białym kolorem Holmara Davida (2278 ELO), by dzień później zremisować czarnymi z Polakiem Tomasem (2515 ELO). Po 6 rundach Czeskiej Extraligi, Mateusz zdobył 3,5 pkt z 4 partii, które zagrał. Niestety w miniony weekend nie zagrał drugi z polonistów, występujących w najwyższej klasie rozgrywkowej w Czechach – Daniel Sadzikowski (ŠK DURAS BVK Královo Pole), który ma na swoim koncie występ tylko w pierwszych dwóch rundach. Następny zjazd podczas, których zostaną rozegrane kolejne dwie rundy, odbędzie się 10-11.02.2018.

Pełne wyniki – TUTAJ

1. Liga – východ (2 poziom rozgrywkowy)

W zespole Panda Rychnov nad Kněžnou występuje Jakub Żeberski, który rozegrał do tej pory 2 partie (na 5 dotychczas rozegranych rund), zdobywając dla swojej ekipy 1,5 pkt.

Pełne wyniki 1. Ligi – východ – TUTAJ

2. Liga „F” (3 poziom rozgrywkowy)

W zespole Sokol Vrbno p/ Pradedem występuję Kamil Stachowiak, który dla swojego zespołu rozegrał 2 partie (z 6 rozegranych rund) i zdobył w nich 1 pkt.

Pełne wyniki 2. Ligi „F” – TUTAJ

fot. Vladimír Jagr