W niedzielę (4.02.2018) zostały rozegrane kolejne rundy w ramach III Dolnośląskiej Ligi Szachowej oraz IV Ligi – okręg wrocławski i podwrocławski 2017/2018! Jakie wyniki osiągnęły ekipy MDK Fabryczna Polonia Wrocław?

III Dolnośląska Liga Szachowa

W minioną niedzielę (4.02.2018) nasz zespół rozegrał 7. rundę III Dolnośląskiej Ligi Szachowej (DLS)! Tym razem, naszym przeciwnikiem była ekipa Wrocławskiego Klubu Szachowego HETMAN, która gościał nas w swojej siedzibie na ul. Św. Antoniego we Wrocławiu! Do meczu przystępowaliśmy po trzech meczach bez zwycięstwa, z silną wolą, aby przełamać niemoc i powrócić na właściwą ścieżkę! No i… udało się 🙂 MDK Fabryczna Polonia Wrocław pewnie pokonała Hetman Wrocław, aż 4,5 – 0,5! Punkty jedynie “stracił”, debiutujący w tym sezonie DLS, sympatyczny trener Mirosław Perdek, który “przy szachownicy” nie pojawia się zbyt często! Pan Mirek zremisował, a zwycięstwa odnieśli: kapitan Jakub Żeberski, opromieniony sukcesem w Mariańskich Łaźniach Krzysztof Kolasiński, Adam Kawałko oraz Magdalena Pawicka, która również “zadebiutowała”, ale niestety przeciwniczka nie przyszła. To nie koniec dobrych wieści z III Ligi 🙂 Nie tylko odnieśliśmy zwycięstwo, ale powróciliśmy również na pozycję lidera! Gratulacje! Następny mecz zagramy w naszym klubie na ul. Kukuczki z drużyną z Oławy (18.02.2018).

VII runda

Wrocławski Klub Szachowy HETMAN – MDK Fabryczna Polonia Wrocław III 0,5 – 4,5

Borkowski Franciszek – Żeberski Jakub 0-1
Perdek Mirosław – Walentukiewicz Michał 1/2
Zombirt Filip – Kolasiński Krzysztof 0-1
Kawałko Adam – Boćko Stanisław 1-0
Andrzejewska Mirosława – Pawicka Magdalena -/+

Więcej informacji TUTAJ

IV Liga – okręg wrocławski i podwrocławski

Udanie zaprezentowały się nasze drużyny w IV lidze! MDK Fabryczna Polonia Wrocław IV i V rozegrały rundy 8-9 w naszym klubie z ekipami z Oławy i były to bardzo udane spotkania dla naszych drużyn! Nasze ekipy dwa razy wygrały 5-0 i dwa razy 4-1 🙂 Następne mecze w ramach IV Ligi czekają nas 18 lutego 2018, kiedy to zagramy z drużynami MUKS MDK Śródmieście Wrocław!

VIII runda

MDK Fabryczna Polonia Wrocław IV – MGLKS Parnas Oława III 5 – 0

Madajczak Jakub – Bieroński Nikodem 1-0
Kopestyński Michał – Luberański Jakub 0-1
Madajczak Piotr – Czerwiński Michał 1-0
Górska Amelia – Demski Michał 0-1
Jaworski Tymon – Markiewicz Jakub 1-0

MDK Fabryczna Polonia Wrocław V – MGLKS Parnas Oława II 4 – 1

Żochowski Janusz – Koprowski Mateusz 1-0
Marek Grzegorz – Korolewicz Paweł 1-0
Krzysztofek Bogusław – Wilgosz Tomasz 1-0
Wasiak Kacper – Baran Mateusz 0-1
Harazda Władysław – Wilgosz Szczepan 1-0

IX runda

MGLKS Parnas Oława II – MDK Fabryczna Polonia Wrocław IV 1 – 4

Koprowski Mateusz – Madajczak Jakub 0-1
Luberański Jakub
– Marek Grzegorz 1-0
Wilgosz Tomasz – Madajczak Piotr 1-0
Demski Michał
– Wasiak Kacper 1-0
Wilgosz Szczepan – Jaworski Tymon 0-1

MGLKS Parnas Oława III – MDK Fabryczna Polonia Wrocław V 0 – 5

Bieroński Nikodem – Żochowski Janusz 0-1
Korolewicz Paweł – Kopestyński Michał 1-0
Czerwiński Michał – Krzysztofek Bogusław 0-1
Baran Mateusz Górska Amelia 1-0
Markiewicz Jakub – Harazda Władysław 0-1

Więcej informacji – MDK Fabryczna Polonia Wrocław IV – TUTAJ
Więcej informacji – MDK Fabryczna Polonia Wrocław V – TUTAJ