Za nami kolejne rundy w 1. oraz 2. Bundeslidze, gdzie występują nasi zawodnicy. Jakie wyniki osiągnęli poloniści u naszych zachodnich sąsiadów?

1. Bundesliga

Kolejne dwie rundy (9-10) w 1. Bundeslidze zagrał Mateusz Bartel (TU USV Dresden), który do tej pory zagrał we wszystkich meczach swojej drużyny. Mateusz w sobotę spotkał się z Michałem Krasenkowem (2642 ELO) i tego spotkania, grający białymi Mateusz, niestety nie będzie wspominał zbyt miło ponieważ odniósł porażkę z bardziej doświadczonym Polakiem. Dla Mateusza była to pierwsza porażka w tym sezonie. W drugiej partii zjazdu, nasz zawodnik grał czarnym kolorem z Tigranem Gharamianem (2622) i tę partię zremisował. Mateusz w 10 pojedynkach zdobył 6,5 pkt. Do zakończenia rozgrywek pozostały cztery rundy. Następnie dwie rundy (11-12) planowane są w terminie 10-11.03.2018.

Wynik indywidualny Mateusza – TUTAJ
Strona z wynikami – TUTAJ
Strona Bundesligi – TUTAJ

2. Bundesliga Süd

W 2. Bundeslidze Süd dla SC Heusenstamm grają Daniel Sadzikowski oraz Oskar Wieczorek, którzy rozegrali ostatnie rundy w tym sezonie w swojej drużynie. Oskar rozegrał dwie partie w weekend. W sobotę polonista, grając na 1. szachownicy, przegrał z Saszą Martinovicem (2604 ELO) natomiast w niedziele Oskar zremisował z Valentinem Kuklinem (2370 ELO). Daniel zagrał tylko jedną partię. W niedzielę w 9. rundzie, grając na 1. szachownicy, Daniel wygrał z Gabrielem Gaehwilerem (2429 ELO). Zespół polonistów zakończył rozgrywki na 3. pozycji (na 10 zespołów). Podsumowując, Daniel zdobył 3,5 pkt z 7 partii, a Oskar 4 pkt z 9 partii. Szczegółowe wyniki w linkach poniżej.

Wynik indywidualny Daniela – TUTAJ
Wynik indywidualny Oskara – TUTAJ
Wyniki 2. Bundesliga Süd – TUTAJ

2. Bundesliga Nord

W 2. Bundeslidze Nord gra Kamil Stachowiak (SK Zehlendorf Berlin), który jednak w miniony weekend nie rozegrał partii. Do zakończenia rozgrywek w 2. Bundeslidze Nord pozostały jeszcze dwie rundy.

Wynik indywidualny Kamila – TUTAJ
2. Bundesliga Nord – TUTAJ

Oberliga Ost “A”

W Oberlidze Ost “A” dla König Plauen grają Dimitrios Mastrovasilis oraz Jolanta Zawadzka, którzy nie grali w ostatniej rundzie dla swojego zespołu.

Wynik indywidualny Dimy – TUTAJ
Wynik indywidualny Joli – TUTAJ
Wyniki Oberliga Ost “A” – TUTAJ