Z przyjemnością informujemy, że nowym zawodnikiem Polonii Wrocław został arcymistrz Marcin Tazbir. Współpraca będzie polegała nie tylko na reprezentowaniu naszego klubu w zawodach, ale też na prowadzeniu zajęć szkoleniowych. Witamy w Polonii!

Marcina Tazbira kibicom szachów przedstawiać nie trzeba. 30-letni zawodnik od 2013 roku posiada tytuł arcymistrza, a w dorobku ma wiele medali mistrzostw kraju (m.in. 3 złote – wywalczone w kategoriach juniorskich do lat 10, 16 i 18). Marcin zdobywał także złote medale mistrzostw świata i Europy osób niewidomych i niedowidzących, a oprócz gry w szachy świetnie radzi sobie także z ich komentowaniem (przed kamerą potrafi ciekawie opowiadać o królewskiej grze).

Już od jakiegoś czasu arcymistrz Tazbir prowadzi w Polonii zajęcia szachowe. Teraz będzie także reprezentował nasz klub w turniejach. Witamy w Polonii i życzymy kolejnych sukcesów zarówno na niwie sportowej, jak i szkoleniowej!