W ostatni weekend nasze drużyny, które grają w III Dolnośląskiej Lidze Szachowej (DLS) oraz IV Lidze – okręg wrocławski i podwrocławski rozegrały kolejne rundy! W DLS, MDK Fabryczna Polonia Wrocław rozegrała zaległy mecz z Wieżą Pęgów, a w IV Lidze nasze ekipy rozegrały awansem ostatnie dwie rundy. Jakie wyniki osiągnęły nasze ekipy?

III Dolnośląska Liga Szachowa

Pierwotnie mecz 9. rundy mieliśmy rozegrać z Wieżą Pęgów na ich “terenie” 3 marca, ale mecz został przełożony na sobotę, 17 marca i został rozegrany… w naszym klubie 🙂 Mimo, że w tym meczu byliśmy gośćmi/gospodarzami udało nam się wygrać z ekipą z Pęgowa 3,5-1,5 🙂 Mecz obfitował w wiele bardzo ciekawych momentów, a i wynik mógł być zdecydowanie inny. Szczęścia nam tym razem dopisało (aby zawsze 🙂 ), szczególnie w partii naszego kapitana Jakuba Żeberskiego, który wygrał partię na czas, a pozycja raczej nie należała do tych z gatunku wygranych 😉 Los także nam sprzyjał w partii Krzyśka Kolasińskiego… ale to co się działo w tych partiach można zobaczyć poniżej. Punkty w meczu z Pęgowem zdobywali: Maciej Świcarz, Jakub Żeberski, Krzysztof Kolasiński (wszyscy zwycięstwa), Magdalena Pawicka (remis), przegrał Przemysław Piotrowski. Następną rundę (10) rozegramy 25 marca 2018, “na wyjeździe” z MUKS MDK Śródmieście Wrocław.

Runda IX

Wieża Pęgów II – MDK Fabryczna Polonia Wrocław III 1,5 – 3,5

Dowgird Filip – Świcarz Maciej 0-1
Żeberski Jakub – Dobrowolski Aleksander 1-0
Pankiewicz Tomasz – Piotrowski Przemysław 1-0
Kolasiński Krzysztof – Helaszek Edward 1-0
Korościel Aneta – Pawicka Magdalena 1/2

Więcej informacji TUTAJ

Partie z meczu:

GALERIA ZDJĘĆ Z MECZU (powiększenie zdjęcia, po kliknięciu na zdjęcie)

IV Liga – okręg wrocławski i podwrocławski

Ostatnie dwie rundy (14-15) w IV Lidze – okręg wrocławski i podwrocławskie obie nasze ekipy MDK Fabryczna Polonia Wrocław, rozegrały już tydzień przed terminem! Trzeba przyznać, że raczej nie mogliśmy lepiej zakończyć zmagań w IV Lidze, ponieważ wygraliśmy wszystkie mecze z gospodarzami, czyli ekipami z Brzegu Dolnego! Na ostateczne rozstrzygnięcia w lidze, trzeba będzie jeszcze poczekać do przyszłego tygodnia.

Runda 14

MKS Rokita Brzeg Dolny I – MDK Fabryczna Polonia Wrocław IV 2 – 3

Michałek Artur – Madajczak Jakub 1/2
Luberański Jakub – Paplaczyk Marcin 1/2
Posłuszny Rafał – Madajczak Piotr 1/2
Demski Michał – Drożdż Stanisław 1-0
Posłuszny Tomasz – Nowak Filip 1/2

MKS Rokita Brzeg Dolny II – MDK Fabryczna Polonia Wrocław V 1,5 – 3,5

Kurtycz Maciej – Korolewicz Paweł 0-1
Niemiec Zbigniew – Kuska Bernard 0-1
Kasiańczuk Krzysztof – Baran Mateusz 1/2
Harazda Władysław – Kuska Bartosz 1-0
Kuska Martyna – Konieczny Kacper 0-1

Runda 15

MDK Fabryczna Polonia Wrocław IV – MKS Rokita Brzeg Dolny II 4,5 – 0,5

Madajczak Jakub – Kurtycz Maciej 1/2
Kuska Bernard – Luberański Jakub 0-1
Madajczak Piotr – Kasiańczuk Krzysztof 1-0
Kuska Bartosz – Demski Michał 0-1
Nowak Filip – Kuska Martyna 1-0

MDK Fabryczna Polonia Wrocław V – MKS Rokita Brzeg Dolny I 3,5 – 1,5

Korolewicz Paweł – Michałek Artur 0-1
Paplaczyk Marcin – Niemiec Zbigniew 1/2
Baran Mateusz – Posłuszny Rafał 1-0
Drożdż Stanisław – Harazda Władysław 0-1
Konieczny Kacper Posłuszny Tomasz 1-0

Więcej informacji – MDK Fabryczna Polonia Wrocław IV – TUTAJ
Więcej informacji – MDK Fabryczna Polonia Wrocław V – TUTAJ