Miniony weekend nie dla wszystkich naszych zawodników był czasem, kiedy pojawili się w Zgierzu na Mistrzostwach Polski w Szachach Szybkich! Daniel Sadzikowski oraz Jakub Żeberski zdecydowali się zagrać dla swoich zespołów w ligach zagranicznych. Daniel zagrał w lidze węgierskiej, a Kuba w lidze czeskiej. Jakie wyniki osiągnęli poloniści.

Liga Węgierska

NB I. Szabó László csoport (2017/2018)

W Lidze Węgierskiej, złożonej z 12. zespołów, w ekipie Dunaharaszti MTK gra Daniel Sadzikowski. Polonista grając w niedzielę na pierwszej szachownicy (mecze rozgrywane są na dwunastu szachownicach) zremisował w 7. rundzie ligi (na 11 rund) z Gaborem Kallai (2475 ELO). Dla Daniela była to drugi występ dla węgierskiego zespołu. W 3. rundzie (rozegranej 3 grudnia 2017 roku) polonista przegrał swój pojedynek z zawodnikiem z Indii – Vidit Santhos Gujrathi (2725 ELO). Na Węgrzech gra również Mateusz Bartel (DVTK), który sobotę i niedzielę (3-4.03.2018) spędził jednak w Zgierzu, gdzie zdobył dwa srebrne medale w Mistrzostwach Polski w Szachach Szybkich. Mateusz do tej pory dla swojej ekipy zagrał jedną partię, którą wygrał w 3. rundzie (3.12.2017) z Andrasem Flumbortem (2435 ELO).

Wyniki Ligi Węgierskiej – TUTAJ

Liga Czeska

1. Liga – východ (2 poziom rozgrywkowy)

W zespole Panda Rychnov nad Kněžnou występuje Jakub Żeberski, który w minioną niedzielę rozegrał trzecią partię dla swojej ekipy (na 9 rozegranych rund) i walnie przyczynił się do wygranej swojego zespołu. Kuba grający na 3. szachownicy (mecze rozgrywane są na ośmiu szachownicach) pewnie pokonał białym kolorem Eve Kulovaną (2174 ELO). Kapitan naszej III ligowej ekipy do tej pory zdobył 2,5 pkt z 3 partii.

Pełne wyniki 1. Ligi – východ – TUTAJ