Zakończyły się rozgrywki IV Ligi – okręg wrocławski i podwrocławski, gdzie startowały dwie nasze ekipy – MDK Fabryczna Polonia Wrocław! Jakie wyniki osiągnęły nasze drużyny i kto zasłużył na szczególną pochwałę za miniony sezon?

W gronie 16 zespołów, które wystartowały w IV Lidze – okręg wrocławski i podwrocławski, w sezonie 2017/2018, zagrały dwie drużyny z naszego klubu. MDK Fabryczna Polonia Wrocław V z 22 pkt (10 zwycięstw, 2 remisy, 3 porażki) uplasowała się tuż za podium, na czwartej pozycji. Natomiast na 7. miejscu ligę ukończyła MDK Fabryczna Polonia Wrocław IV z 19 pkt (8 zwycięstw, 3 remisy, 4 porażki).

Warto w ekipie MDK Fabryczna Polonia Wrocław V wyróżnić Mateusza Barana, który jako jedyny zagrał we wszystkich 15 partiach ligi i zdobył w nich 12 pkt! Dzięki takiemu wynikowi, Mateusz zdobył pierwszą normę na I kategorię szachową! Podporą drużyny był także Władysław Harazda zdobywca 12 pkt z 14 partii! Co warte podkreślenia, Mateusz Baran oraz Władysław Harazda byli zawodnikami, którzy zdobyli najwięcej punktów w lidze ze wszystkich startujących zawodników! Czyli zostali takimi, nieoficjalnymi MVP całej ligi 😉 Sporo drużynie dali także: Janusz Żochowski (6,5 pkt z 10 partii), Bogusław Krzysztofek (6,5 pkt z 10 partii) oraz Paweł Korolewicz (6 pkt z 11 partii).

Z naszej drugiej drużyny MDK Fabryczna Polonia Wrocław IV na pochwałę zasłużyli Michał Demski, który podobnie jak Mateusz Baran, rozegrał jako jedyny w swojej ekipie pełne 15 rund! Michał zdobył w lidze 10,5 pkt! Z bardzo dobrej strony zaprezentował się także Jakub Luberański – zdobywca 9 pkt z 11 partii! Warto pochwalić także braci Jakuba i Piotra Madajczaków, którzy często wspierali zespół. Jakub rozegrał 14 partii (7 pkt), a Piotr walczył w 10 partiach (6,5 pkt). Dla zespołu znacząco przysłużyli się także Błażej Grot (5,5 pkt z 7 partii) oraz Tymon Jaworski (4 pkt z 6 partii).

Na szczególne podziękowania zasłużyli Pan Michał Mamczar oraz Pan Adam Luberański, którzy przez cały sezon sprawowali opiekę nad zespołami!

Więcej informacji – MDK Fabryczna Polonia Wrocław IV – TUTAJ
Więcej informacji – MDK Fabryczna Polonia Wrocław V – TUTAJ