Wielki Tydzień to czas obfitujący w turnieje szachowe i w kilku z nich – zarówno w Polsce, jak i zagranicą – startowali zawodnicy Polonii Wrocław. Jak sobie poradzili

W turnieju GRENKE Chess OPEN w Karlsruhe zagrał Daniel Sadzikowski. Nasz zawodnik w dziewięciu rundach zgromadził 7 punktów (5 wygranych, 4 remisy) i zajął 7. miejsce. Wygrał Niemiec Vincent Keymer (8 pkt.).  KLASYFIKACJA KOŃCOWA – TUTAJ.

W 35. Askulap-Turnier w Goerlitz grali Kamil Stachowiak oraz Piotr Dobrowolski. Turniej rozgrywany był na dystansie 7 rund. Ostatecznie Kamil Stachowiak zajął 4. miejsce, a Piotr Dobrowolski był 5 – obaj nasi zawodnicy zdobyli po 5,5 pkt., czyli tyle samo co zwycięzca turnieju – Paul Hoffmann, ale o ich miejscach poza podium zdecydowała punktacja pomocnicza. KLASYFIKACJA KOŃCOWA – TUTAJ.

W miejscowości Frydek-Mistek rozegrano Turniej Szachowych Nadziei i zagrało w nim czworo naszych zawodników. W turnieju głównym Maciej Świcarz (6,5 pkt.) zajął 2. miejsce! Wiktoria Śmietańska zdobyła 3,5 pkt. (73. miejsce), a  Bartosz Dawgiel 3 pkt. (80. miejsce). Warto dodać, że Wiktoria zyskała aż 38 punktów rankingowych, a Maciej Świcarz powiększył swój ranking o 24 punkty. KLASYFIKACJA KOŃCOWA TURNIEJU GŁÓWNEGO – TUTAJ. W turnieju do lat 9 (na dystansie 8 rund) zagrała Maja Wieczorek, która zdobyła 3,5 pkt. i zajęła 40. miejsce. KLASYFIKACJA KOŃCOWA U-9 – TUTAJ.

W Gorzowie Wielkopolskim rozegrano turniej o nazwie XIV Lubuska Wiosna Szachowa – w zmaganiach brało udział dwóch zawodników naszego klubu: Marek Madej i Filip Nowak. Grano na dystansie 7 rund. Marek Madej zdobył 5 punktów i zajął 4. miejsce, a Filip Nowak zgromadził 4 punkty i zajął 15. miejsce. KLASYFIKACJA KOŃCOWA – TUTAJ.

Fot. Archiwum