W niedzielę (15.04.2018) zakończyły się rozgrywki ligowe u naszych południowych sąsiadów, w których na różnych szczeblach rozgrywkowych, występuję pięciu polonistów! Tydzień temu, sezon 2017/2018 zakończył się w Extralidze oraz 2. Lidze! Dzisiaj, ostatnią rundę rozegrano w 1. Lidze, gdzie nasz „jedynak” Jakub Żeberski pokonał Kamil Kozioła! Jakie wyniki osiągnęli poloniści w sezonie 2017/2018?

Extraliga 2017/18

W składzie 1. Novoborsky SK, zdecydowanie najlepszej ekipy w czeskich rozgrywkach, już od lat występuję Mateusz Bartel. Drużyna polonisty tradycyjnie wygrała rozgrywki, a Mateusz dla Mistrza Czech rozegrał w tym sezonie cztery partie (3 wygrane, remis). W najwyższej klasie rozgrywkowej u naszych południowych sąsiadów debiutował Daniel Sadzikowski, który wszystkie ze swoich pięciu partii rozegrał na 1. szachownicy. Daniel dla zespołu ŠK DURAS BVK Královo Pole, zdobył 1,5 pkt (3 remisy, 2 porażki) i ostatecznie ekipa Daniela zajęła 10. miejsce, co wystarczyło do utrzymania się w lidze. W Czeskiej Extralidze występuję także, nasz „nowy” nabytek Marcin Tazbir (Moravská Slavia Brno), który zagrał w 5. partiach w których wywalczył 3 pkt (wygrana, 4 remisy). Zespół Marcina zajął 8. lokatę w lidze.

Pełne wyniki – TUTAJ
Wynik indywidualny Mateusza – TUTAJ
Wynik indywidualny Daniela – TUTAJ
Wynik indywidualny Marcina – TUTAJ

1. Liga – východ (2. poziom rozgrywkowy)

W zespole Panda Rychnov nad Kněžnou występuje Jakub Żeberski, który pokonując w ostatniej rundzie Kamila Kozioła (2247 ELO) uzyskał dla swojej ekipy 3,5 pkt z czterech partii (3 wygrane, remis). Zespół Kuby ligę ukończył na bezpiecznej 8. pozycji.

Pełne wyniki 1. Ligi – východ – TUTAJ
Wynik indywidualny Kuby – TUTAJ

2. Liga „F” (3 poziom rozgrywkowy)

W zespole Sokol Vrbno p/ Pradedem gra Kamil Stachowiak, który dla swojego zespołu rozegrał 5 partie i zdobył w nich 4 pkt (4 wygrane, porażka). Ekipa polonisty ligę zakończył na 3. miejscu.

Pełne wyniki 2. Ligi „F” – TUTAJ
Wynik indywidualny Kamila – TUTAJ