Zakończyły się rozgrywki ligowe u naszych zachodnich sąsiadów! Jakie wyniki osiągnęli zawodnicy naszego klubu, którzy występowali w 1. i 2. Bundeslidze oraz w Oberlidze?

1. Bundesliga

Ostatnie trzy rundy (29.04-1.05.2018) w 1. Bundeslidze zostały już rozegrane bez udziału naszego „jedynaka”. Mateusz Bartel (USV Dresden) grając głównie na 4. szachownicy (na 8) zdobył dla swojego zespołu 8 pkt z 12 partii. Ekipa Mateusza rozgrywki ligowe zakończyła na 6. pozycji (w lidze gra 16 zespołów).

Wynik indywidualny Mateusza – TUTAJ
Strona z wynikami – TUTAJ
Strona Bundesligi – TUTAJ

2. Bundesliga Süd

W 2. Bundeslidze Süd dla SC Heusenstamm grali Daniel Sadzikowski oraz Oskar Wieczorek. Zespół polonistów zakończył rozgrywki na 3. pozycji (na 10 zespołów). Podsumowując, Daniel zdobył 3,5 pkt z 7 partii, a Oskar 4 pkt z 9 partii. W tej samej lidze w ekipie SV Griesheim grał Marcin Tazbir, który wywalczył 5,5 pkt z 9 partii. Zespół Marcina rozgrywki zakończył na 5. pozycji. Szczegółowe wyniki w linkach poniżej.

Wynik indywidualny Daniela – TUTAJ
Wynik indywidualny Oskara – TUTAJ
Wynik indywidualny Marcina – TUTAJ
Wyniki 2. Bundesliga Süd – TUTAJ

2. Bundesliga Nord

W 2. Bundeslidze Nord w sezonie 2017/2018 grał Kamil Stachowiak (SK Zehlendorf Berlin), który ligę zakończył z wynikiem 4,5 pkt z 6 partii. Drużyna z Kamilem w skałdzie zajęła 3. miejsce.

Wynik indywidualny Kamila – TUTAJ
2. Bundesliga Nord – TUTAJ

Oberliga Ost “A”

W Oberlidze Ost “A” dla König Plauen grali Dimitrios Mastrovasilis oraz Jolanta Zawadzka. Zarówno Dima, jak i Jola, w mijającym sezonie rozegrali po 4 partie i zdobyli po 3,5 pkt. Drużyna polonistów ostatecznie zajęła 1. miejsce i awansowała do 2. Bundesligi!

Wynik indywidualny Dimy – TUTAJ
Wynik indywidualny Joli – TUTAJ
Wyniki Oberliga Ost “A” – TUTAJ