W Warszawie dobiegły końca Indywidualne Mistrzostwa Polski. W rywalizacji kobiet złoty medal (po raz czwarty w karierze) wywalczyła Jolanta Zawadzka z Polonii Wrocław, która po emocjonującej dogrywce pokonała Annę Warakomską. Tytuł wśród mężczyzn wywalczył Jan Krzysztof Duda.

Przed ostatnią rundą w walce o tytuł mistrzyni Polski kobiet były cztery zawodniczki z dorobkiem 5,5 pkt. – dwie z nich: Jolanta Zawadzka z Polonii Wrocław oraz Anna Warakomska wygrały swoje partie i do wyłonienia mistrzyni potrzebna była dogrywka. Dogrywka była złożona z dwóch partii, granych tempem 15 minut + 10 sekund na posunięcie dla zawodniczki. W przypadku, gdy dogrywka zakończy się wynikiem 1-1, to mistrzynią zostawała Anna Warakomska, ponieważ posiadała lepszą punktację pomocniczą (tzw. Berger), czyli Jola musiała wygrać baraż min. 1,5-0,5! Po sporych emocjach Jola wygrała 1,5-0,5, i tym samym po raz czwarty w karierze została mistrzynią Polski! Gratulujemy! Anna Warakomska zdobyła srebro, a brąz wywalczyła Monika Soćko. Druga z Polonistek Iweta Rajlich zdobyła 4 punkty i zajęła 7. miejsce.

Mistrzem Polski został po raz pierwszy w karierze Jan Krzysztof Duda, który zgromadził 6,5 pkt. w 9 rundach. Srebro wywalczył Kacper Piorun (5,5 pkt.), a brąz Jacek Tomczak (5 pkt.). Jeśli chodzi o zawodników Polonii Wrocław to obaj w ostatniej rundzie zaliczyli remisy. Ostatecznie Mateusz Bartel zdobył 4 pkt. i zajął 8. miejsce, a Daniel Sadzikowski zgromadził 3 pkt. i zajął 10. miejsce.

LOTTO Indywidualne Mistrzostwa Polski

9. RUNDA:

Jacek Tomczak – Michał Krasenkow 1/2
Grzegorz Gajewski – Bartosz Soćko 1/2
Jan Krzysztof Duda – Mateusz Bartel 1/2
Aleksander Miśta – Kacper Piorun 1-0
Radosław Wojtaszek – Daniel Sadzikowski 1/2

WYNIKI – TUTAJ

Wyniki po 9. rundach

Partie Mateusza i Daniela:

Budimex Indywidualne Mistrzostwa Polski Kobiet

9. RUNDA:

Alicja Śliwicka – Joanna Majdan 1/2
Iweta Rajlich – Klaudia Kulon 0-1
Jolanta Zawadzka – Anna Kubicka 1-0
Karina Szczepkowska – Anna Warakomska 0-1
Marta Bartel – Monika Soćko 1/2

WYNIKI – TUTAJ

Wyniki po 9. rundach

Partie Joli i Iwety:

Partie z meczu barażowego Joli o złoty medal

Strona mistrzostw – TUTAJ

Fot. Walusza Fotografia