Zakończyły się rozgrywki ligi węgierskiej 2017/2018 w której występuje dwóch zawodników naszego klubu: Mateusz Bartel oraz Daniel Sadzikowski. W ostatnich dwóch rundach rozgrywek zagrał tylko Daniel. Jakie wyniki osiągnęli poloniści?

NB I. Szabó László csoport (2017/2018)

W Lidze Węgierskiej, złożonej z 10. zespołów (mecze rozgrywa się na 12 szachownicach), w ekipie DVTK gra Mateusz Bartel, drugi z naszych zawodników – Daniel Sadzikowski, reprezentuje klub Dunaharaszti MTK. Ostatnie dwie rundy (5-6.05.2018) zostały rozegrane w jednym miejscu i tylko Daniel uczestniczył w ostatnim zjeździe obecnego sezonu na Węgrzech! Niestety, polonista w dwóch partiach zdobył 0,5 pkt (grając obie partie na 1. szachownicy). Najpierw Daniel zremisował czarnym kolorem z Olivierem Mihokiem (2543 ELO), by w następnej rundzie przegrać białym kolorem z Jozsefem Pinterem (2539 ELO).

Ostatecznie Daniel, grając wszystkie partie na 1. szachownicy wywalczył dla swojej drużyny 1 pkt z 4 partii (remisy: Gabor Kallai (2475 ELO), Olivier Mihok (2543 ELO), porażki: Vidit Santhos Gujrathi (2725 ELO), Jozsef Pinter (2539 ELO). Natomiast Mateusz zagrał tylko jedną partię, która była zwycięska dla polonisty (z Andrasem Flumbortem 2435 ELO). Drużyna Mateusza zdobyła srebro, a ekipa Daniel zajęła 8. miejsce.

Wyniki Ligi Węgierskiej – TUTAJ

fot. Magyar Sakkszövetség (facebook)