W drugiej rundzie rozgrywek Ekstraligi Szachowej 2018 czyli Drużynowych Mistrzostw Polski w Szachach VOTUM SA Polonia Wrocław pokonała Hetmana Częstochowa 4,5-1,5. W niedzielę nasza drużyna zagra z Wrzosem Międzyborów.

W sobotnim starciu z Hetmanem zwycięstwa odnieśli Jolanta Zawadzka, Oskar Wieczorek i najmłodszy w drużynie Szymon Gumularz (na zdjęciu), a remisy zaliczyli Mateusz Bartel, Daniel Sadzikowski i Marcin Tazbir. W niedzielę, w ostatnim meczu w Gorzowie, nasza drużyna zagra z Wrzosem Międzyborów.

VOTUM SA POLONIA WROCŁAW – HETMAN CZĘSTOCHOWA 4,5-1,5
Mateusz Bartel – Grzegorz Nasuta 1/2
Daniel Sadzikowski – Piotr Piesik 1/2
Marcin Tazbir – Mateusz Paszewski 1/2
Oskar Wieczorek – Roman Tomaszewski 1-0
Szymon Gumularz – Jacek Flis 1-0
Jolanta Zawadzka – Aleksandra Lach 1-0

W pozostałych sobotnich meczach: Miedź Legnica – Wisła Kraków 4-2, Stilon Gorzów – Biały Król Wisznia Mała 4,5-1,5, Wieża Pęgów – Wrzos Międzyborów 4-2, Wasko Hetman GKS Katowice – Akademia Szachowa ChessGrow Gliwice 4-2. W niedzielę (godz. 10.00) nasza drużyna zagra z Wrzosem Międzyborów.

Mateusz Bartel o meczu z zespołem z Częstochowy

Marcin Tazbir o meczu z zespołem z Częstochowy.

 

STRONA EKSTRALIGI

VOTUM SA Polonia Wrocław – od lewej: Szymon Gumularz, Marcin Tazbir, Oskar Wieczorek, Jolanta Zawadzka, Daniel Sadzikowski, Mateusz Bartel (kpt.).