Zakończył się pierwszy zjazd Ekstraligi 2018! Pierwsze trzy rundy Drużynowych Mistrzostw Polski zostały rozegrane w dniach 8-10.06.2018 w Gorzowie Wlkp. Jak poradziła sobie nasza drużyna VOTUM SA Polonia Wrocław?

Trzeci mecz i trzeci zwycięstwo VOTUM SA Polonii Wrocław! Naszym ostatnim przeciwnikiem, podczas I Zjazdu Ekstraligi 2018, był niewygodny dla nas zespół LKS Wrzos Międzyborów. Poprzednie starcie z ekipą z Międzyborowa zakończyło się szczęśliwym dla nas remisem (Ekstraliga 2016), co dodatkowo musiało wymusić na naszej drużynie szczególną uwagę. Mecz, zgodnie z przewidywaniami, nie był łatwy, ale wygrany dla nas! Ostatecznie mecz wygraliśmy 4-2! Dla Polonii punktowali Marcin Tazbir oraz Szymon Gumularz (obaj zwycięstwa), swoje pojedynki zremisowali: Mateusz Bartel, Daniel Sadzikowski, Oskar Wieczorek oraz Jolanta Zawadzka. Po pierwszym zjeździe Ekstraligi, komplet trzech zwycięstw – oprócz naszej ekipy, mają drużyny z Katowic oraz beniaminka z Pęgowa! Następne trzy rundy zostaną rozegrane we Wrocławiu, gdzie będziemy gospodarzem II Zjazdu Ekstraligi (14-16.09.2018).

Najwięcej punktów, podczas pierwszych trzech rund, dla VOTUM SA Polonii Wrocław zdobył debiutant 17-letni Szymon Gumularz, który wygrał wszystkie swoje pojedynki! Jolanta Zawadzka zdobyła 2,5 pkt, Mateusz Bartel, Marcin Tazbir i Oskar Wieczorek po 2 pkt, Daniel Sadzikowski wywalczył 1 pkt.

LKS Wrzos Międzyborów – VOTUM SA Polonia Wrocław 2 – 4

Rafał Antoniewski – Mateusz Bartel 1/2
Daniel Sadzikowski – Łukasz Cyborowski 1/2
Maciej Nurkiewicz – Marcin Tazbir 0-1
Oskar Wieczorek – Michał Bartel 1/2
Radosław Śliwierski – Szymon Gumularz 0-1
Jolanta Zawadzka – Klaudia Kulon 1/2

Wyniki pozostałych niedzielnych spotkań: Akademia ChessGrow Gliwice – Miedź Legnica 3,5-2,5, UKS Hetman Częstochowa – Wasko HETMAN GKS Katowice 0-6, Biały Król Wisznia Mała – Wieża Pęgów 2-4, TS Wisła Kraków – Stilon Gorzów Wlkp. 4,5-1,5.

Tabela po 3 rundach:

STRONA EKSTRALIGI

GALERIA ZDJĘĆ

fotografia: David Llada https://www.facebook.com/lladaphotography/