W piątek w Gorzowie rozpoczęły się rozgrywki Ekstraligi Szachowej 2018 czyli Drużynowe Mistrzostwa Polski w Szachach. VOTUM SA Polonia Wrocław w pierwszym meczu wygrała z Akademią Szachową ChessGrow Gliwice 4-2.

Nasza drużyna rozpoczęła zmagania od cennego zwycięstwa z drużyną z Gliwic. Swoje partie wygrali Mateusz Bartel, Jolanta Zawadzka oraz młody Szymon Gumularz, który zagrał na piątej szachownicy. Remisy zaliczyli Marcin Tazbir i Oskar Wieczorek, a swoją partię na drugiej desce przegrał Daniel Sadzikowski. W sobotę nasza drużyna zagra z Hetmanem Częstochowa (godz. 15.00).

AKADEMIA SZACHOWA CHESSGROW GLIWICE – VOTUM SA POLONIA WROCŁAW 2-4
Jacek Tomczak – Mateusz Bartel 0-1
Paweł Czarnota – Daniel Sadzikowski 1-0
Michał Olszewski – Marcin Tazbir 1/2
Tomasz Warakomski – Oskar Wieczorek 1/2
Marcin Szeląg – Szymon Gumularz 0-1
Anna Warakomska – Jolanta Zawadzka 0-1

W pozostałych piątkowych meczach: Wasko Hetman GKS Katowice – Miedź Legnica 5-1, Hetman Częstochowa – Wieża Pęgów 2-4, Wrzos Międzyborów – Stilon Gorzów 2-4, Biały Król Wisznia Mała – Wisła Kraków 3-3.

Poniżej materiał video, w którym nasi zawodnicy dzielą się swoimi spostrzeżeniami z meczu.

 

STRONA EKSTRALIGI

VOTUM SA Polonia Wrocław – od lewej: Szymon Gumularz, Marcin Tazbir, Oskar Wieczorek, Jolanta Zawadzka, Daniel Sadzikowski, Mateusz Bartel (kpt.).