W sobotę (9.06.2018) w naszym klubie zorganizowaliśmy turniej dla początkujących, podczas którego młodzi adepci królewskiej gry mogli zdobywać kategorię szachowe! Komu udało się zdobyć V lub IV kategorię szachową!

“Pierwszy Krok do Mistrzostwa” to turniej, który głównie był skierowany do zawodników, którzy są pod opieką naszych szkoleniowców z Polonii Wrocław oraz współpracującego z nami Młodzieżowego Domu Kultury “Fabryczna”. W szranki o wykonanie “pierwszego kroku” w szachach – jakim niewątpliwie jest zdobycie V lub IV kategorii szachowej, stanęło 16 zawodników, z których aż 9 podwyższyło swoją kategorię szachową! W turnieju pewnie zwyciężył Bartosz Morawski (6 pkt z 6), drugie miejsce zajęła Hanna Kwiatkowska (5 pkt), trzecie miejsce zajął Maksymilian Łękawa! Turniej został rozegrany na dystansie 6 rund, granych tempem 30 minut na zawodnika. Na sali gry sędziowaniem i organizacją turnieju zajęli się Alicja Stankiewicz oraz Jakub Żeberski. Szczególne podziękowania należą się także Jakubowi Madajczakowi, który pomagał przy organizacji turnieju!

Pełne wyniki zawodów – TUTAJ

IV kategorię szachową zdobyli:

  • Morawski Bartosz
  • Kwiatkowska Hanna

V kategorię szachową zdobyli:

  • Niklewicz Dawid
  • Kudełka Oskar
  • Nowak Szymon
  • Grzegdała Andrzej
  • Hładyn Wiktor
  • Bąk Marcel
  • Sakuta Pola

Gratulacje!