W czwartej rundzie Ekstraligi Juniorów ponosimy już drugą porażkę w rozgrywkach i znowu jesteśmy minimalnie gorsi od rywali 🙁 Nasza drużyna przegrywa z MKSz Rybnik 2,5-3,5.

Póki co, tegoroczne rozgrywki Ekstraligi Juniorów są dla VOTUM SA Polonia Wrocław bardzo ciężkie. Niestety w 4. rundzie ponosimy drugą porażkę w lidze 🙁 Tym razem przegrywamy z MKSz Rybnik 2,5-3,5. Znowu niewiele zabrakło nam do zwycięstwa w meczu. Po zmiennej w ocenie pozycji, partie wygrał Jakub Luberański (brawo Kuba), szybko zremisował Szymon Gumularz oraz równie szybko przegrała Magdalena Pawicka. Michał Fiedorek, który całą partię stał gorzej, zdołał obronić partię i zremisować. Niestety swoich szans nie wykorzystali Maciej Czopor oraz Magdalena Harazińska, którzy – z pozycji, które mieli, powinni odnieść zdecydowanie lepszy rezultat. Ostatecznie Maciek zremisował, a Magda przegrała. Rzeczywistość jest jaka jest i przegrywamy swój drugi mecz i po 4. rundach z 3 pkt meczowymi (zwycięstwo, remis, 2 porażki) plasujemy się na 6. miejscu w tabeli.

MKSz Rybnik – VOTUM SA Polonia Wrocław 3,5 – 2,5

Kozioł Kamil – Gumularz Szymon 1/2
Czopor Maciej – Fritz Antoni 1/2
Oleksy Krzysztof – Fiedorek Michał 1/2
Luberański Jakub – Seeman Jakub 1-0
Cieślak Wiktoria – Harazińska Magdalena 1-0
Pawicka Magdalena – Króliczek Gabriela 0-1

Pozostałe mecze 4 rundy:

MUKS MDK Śródmieście Wrocław – HETMAN GKS Katowice 2 – 4
KS Laura Chylice – Krakowski Klub Szachowy 1893 1,5 – 4,5
KS Polonia Warszawa – UKS Rodło Opole 2 – 4
MUKS Stoczek 45 Białystok – LKSz GCKiP Czarna 1,5 – 4,5

Tabela po 4. rundach

W 5. rundzie (środa, godz. 9:30) zagrają: LKSz GCKiP Czarna – MUKS MDK Śródmieście Wrocław, UKS Rodło Opole – MUKS Stoczek 45 Białystok, VOTUM SA Polonia Wrocław – KS Polonia Warszawa, Krakowski Klub Szachowy 1893 – MKSz Rybnik, HETMAN GKS Katowice – KS Laura Chylice.

Transmisja partii – TUTAJ

Serwis turniejowy – TUTAJ