Dobiegł końca turniej w Biel, gdzie postanowił zagrać Mateusz Bartel! Jaki wynik osiągnął kapitan Polonii Wrocław?

Mateusz Bartel tradycyjnie, pod koniec lipca wybrał się na turniej w Biel (23.07-1.08.2018). W tym roku, Mateusz niestety nie zagrał tak dobrze, jak w poprzedniej edycji turnieju, kiedy to wygrał turniej! Polonista, który był rozstawiony z 8. numerem startowym na 117 uczestników, ze zdobyczą 6 pkt zajął 17 miejsce, tracą przy tym na rankingu 7 pkt ELO 🙁 Mateusz oprócz gry w turnieju głównym rozegrał także dwa turnieje towarzyszące. W szachach szybkich zajął 11. miejsce. Natomiast w turnieju szachów błyskawicznych uplasował się na 13. miejscu.

Pełne wyniki – TUTAJ
Pełne wyniki turnieju szachów błyskawicznych – TUTAJ
Pełne wyniki turnieju szachów szybkich – TUTAJ

Informacja o ubiegłorocznym zwycięstwie Mateusza turnieju w Biel! Więcej – TUTAJ

Poniżej można przeczytać, co Mateusz sądzi o swoim wyniku oraz o najbliższych planach kapitana Polonii Wrocław:

Wbrew moim cichym oczekiwaniem (marzeniom?) turniej w Biel nie zakończył się dla mnie udanie. W każdym turnieju, w którym zagrałem (rapid, blitz, klasyka) skończyłem w drugiej dziesiątce. Do tego, straty rankingowe w turnieju klasycznym oznaczają, że na 1 września mój ranking, po raz pierwszy od 2010 roku spadnie poniżej 2600.

Moja gra, co było widać już w drugiej rundzie, kiedy to dałem przeciwnikowi szansę na remis w wygranej pozycji, pełna była przeoczeń taktycznych. Nie były to może banalne podstawki, ale skutkowały pogorszeniem pozycji, zmniejszeniem przewagi i tak dalej. Dość istotna dla przebiegu turnieju była partia Bartel – Vaibhav z 4 rundy. Miałem ogromną przewagę, może nawet na pograniczu wygranej, a w niedoczasie przeciwnika popełniłem wiele błędów i partię przegrałem. Hindus mocno się rozpędził, na tyle, że na końcu triumfował samodzielnie z 7 punktami na koncie.

W najbliższym czasie nie planuję startów turniejowych (nie licząc partii na ligach polskiej i zagranicznych), być może aż do marca. Zbiega się to z tym, że spadłem z 2600, więc jest dobry moment na to, by na jakiś czas zawiesić działalność Fanpage’a. Do zobaczenia!

Mateusz Bartel – facbook

Strona turnieju – TUTAJ

Fot. Biel International Chess Festival