W ostatnim meczu Drużynowych Mistrzostw Polski – II Liga Seniorów, remisujemy w meczu z GKSz Polferries Solny Grzybowo i zajmujemy 8. miejsce.

W ostatnim meczy II Ligi Seniorów remisujemy z GKSz Polferries Solny Grzybowo 3-3. Z przebiegu meczu mogliśmy zarówno wygrać ten mecz jak i go przegrać. Skończyło się jak skończyło 🙂 Punkty w 9. rundzie dla VOTUM SA Polonia Wrocław zdobyli: Michał Fudalej (zwycięstwo), zremisowali: Kamil Stachowiak, Kamil Nowak, Ryszard Macioł oraz Agnieszka Dmochowska, przegrał Krzysztof Kolasiński.

Ostatecznie ligę kończymy na 8. pozycji (na 37 startujących) z 12 pkt (4 zwycięstwa, 4 remisy, 1 porażka). Warto wspomnieć, że w małych punktach zdobyliśmy 28 pkt na 54 możliwe (czyli bardzo mało), a i tak do ostatniej rundy liczyliśmy się w walce o awans. Przy zwycięstwie w ostatniej rundzie, zajęlibyśmy 4. miejsce (3 awansowały do I ligi), więc blisko awansu. Mimo posiadania szerokiego składu – 9 zawodników, to na pochwałę zasługuje tylko dwoje polonistów. Agnieszka Dmochowska, która z wynikiem 7,5 pkt z 9 wygrała deskę kobiecą (6. szachownica) oraz Michał Fudalej, który był bardzo pewnym punktem naszej drużyny (5 pkt z 6). Agnieszka i Michał, byli to jedyni nasi zawodnicy, którzy zyskali rankingowo na lidze Agnieszka +25,8, Michał +26. Reszta naszych zawodników, w liczbie 7 zawodników, stracili na rankingu, bagatela 193,1 ELO! I mimo wszystko walczyliśmy o I ligę 🙂 Pozostaje podziękować naszej drużynie za walkę w Jastrzębiej Górze i… do zobaczenia za rok w II lidze 🙂

VOTUM SA Polonia Wrocław – GKSz Polferries Solny Grzybowo 3 – 3

Stachowiak Kamil – Sapis Witalis 1/2
Antolak Julia – Nowak Kamil 1/2
Fudalej Michał – Karwowski Kacper 1-0
Rudnicki Miłosz – Macioł Ryszard 1/2
Kolasiński Krzysztof – Kowalski Maciej 0-1
Gościniak Maria – Dmochowska Agnieszka 1/2

Serwis turniejowy – TUTAJ

Wyniki indywidualne naszej drużyny:
  1. Stachowiak Kamil – 4,5 pkt z 7, -5,9 ELO
  2. Chojnacki Sławomir – 0 pkt z 2, -19,4 ELO
  3. Nowak Kamil – 3,5 pkt z 7, -5,6 ELO
  4. Piotrowski Przemysław – 0,5 pkt z 4, -36,6 ELO
  5. Fudalej Michał – 5 pkt z 6, +26 ELO
  6. Dmochowska Agnieszka – 7,5 pkt z 9, +25,8 ELO
  7. Macioł Ryszard – 1 pkt z 6, -50,6 ELO
  8. Kolasiński Krzysztof – 3 pkt z 7, -17,4 ELO
  9. Fiedorek Michał – 3 pkt z 6, -57,6 ELO
Tabela końcowa (najlepsza “10” ligi)