Z przyjemnością informujemy, że nawiązaliśmy współpracę z Gmina Kunice, która to zdecydowała się wspierać lokalnego zawodnika, Michała Fiedorka.  Obecnie Michał gra w barwach Polonii Wrocław. Przypominamy, że Michał jest młodym perspektywicznym zawodnikiem, wychowankiem Miedzi Legnica i Piotra Kowalaka. Mam nadzieję na owocna współpracę, dlatego chcielibyśmy wszystkie chętne dzieci z Kunic i okolicy zaprosić na zajęcia szachowe.

Szachy są grą planszową strategiczną, partia rozgrywana jest między dwoma graczami na 64-polowej szachownicy. Szachy zostały uznane za dyscyplinę sportową przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski.

Szachy to gra niezwykle wartościowa, jest ona specyficzną kombinację sportu, naukowego myślenia, oraz elementów sztuki. Pozytywnie wpływa na rozwój umysłowy, jak również osobowościowy. Dlatego właśnie naukę gry w szachy rozpoczyna się  dzieci już w wieku przedszkolnym. Zasady gry w szachy są bardzo proste i łatwo przyswajalne. Gra doskonali pamięć i uwagę, oraz rozwija zdolność koncentracji.

W Gminie Kunice zajęcia szachowe prowadzone są w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Kunicach, oraz w WOK w Pątnowie Legnickim i  w Rosochatej.

Zajęcia prowadzone są przez instruktora – Pana Piotra Kowalaka