Zakończyły się Mistrzostwa Świata Juniorów do lat 14, 16 i 18! W Porto Carras (Grecja) zagrała 18-osobowa reprezentacja naszego kraju, w tym dwóch zawodników Polonii Wrocław! Jakie wyniki osiągnęli poloniści?

Na Mistrzostwa Świata Juniorów do lat 14, 16 i 18 lat, wybrała się 18-osobowa reprezentacja polskich juniorów! W tym roku, mistrzostwa były rozgrywane w Porto Carras (Grecja) w dniach 19-30.10.2018. Z naszego klubu o medale Mistrzostw Świata walczyło dwóch zawodników: Szymon Gumularz (chłopcy do lat 18) oraz Maciej Czopor (chłopcy do lat 14). Wielki sukces osiągnął bardziej z doświadczonych zawodników Polonii Wrocław 🙂 Szymon z wynikiem 8 pkt z 11 rund zakończył mistrzostwa na 3. miejscu! Dla Szymona jest to drugi brązowy medal Mistrzostw Świata z rzędu. Rok temu, polonista wywalczył brązowy krążek na Mistrzostwach Świata do lat 16! Dodatkowo Szymek wypełnił swoją pierwszą normę arcymistrzowską! Wielkie Gratulacje! Maciek z wynikiem 6,5 pkt z 11, ukończył zawody na 37. pozycji.

Z polskiej ekipy wspaniałe rezultaty osiągnęli również Honorata Kucharska (dziewczęta do lat 16) oraz Igor Janik (chłopcy do lat 18), którzy zdobyli wicemistrzostwo Świata w swoich kategoriach wiekowych! Gratulacje!

W pierwszej “10” mistrzostw znaleźli się: Teclaf Paweł (chłopcy do lat 16) – 7. miejsce, Śliwicka Alicja (dziewczęta do lat 18) – 8. miejsce, Michalina Rudzińska (dziewczęta do lat 16) – 8. miejsce.

Wyniki grupy Szymona – TUTAJ
Wyniki grupy Maćka – TUTAJ

Więcej informacji – TUTAJ