Zakończył się 34. Puchar Wojewody Dolnośląskiego, który rozgrywany był w Legnicy w dniach 22-28.11.2018! W gronie 10 zawodników, znalazł się reprezentant naszego klubu – Oskar Wieczorek! Jaki wynik osiągnął polonista?

W Legnicy zakończył się 34. Puchar Wojewody Dolnośląskiego! W turnieju, który zostały rozegrany w dniach 22-28.11.2018, zagrało 10 zawodników (w tym zawodnik Polonii Wrocław Oskar Wieczorek), którzy rozegrali zawody systemem „każdy z każdym”. Najlepszym zawodnikiem rozgrywek okazał się Oskar Wieczorek, który po niesamowitym finiszu, zajął 1. miejsce i zdobył swoją drugą normę arcymistrzowską! Oskar turniej zaczął bardzo dobrze, bo od dwóch wygranych! Następnie, polonista zremisował trzy partie z rzędu i zupełnie niepotrzebnie przegrał (a kiedy przegrywa się potrzebnie?!). W sytuacji, gdy „Oskarito” miał na koncie 3,5 pkt z 6, aby myśleć o normie arcymistrzowskiej, musiał wygrać ostatnie trzy pojedynki! I ta sztuka Oskarowi się udała! Kolejno nasz zawodnik pokonał po ostrych partiach Tadeasa Kriebela (aktualny Akademicki Mistrz Świata), Evgenija Gleizerova (arcymistrz, który jest pamiętany ze złotych czasów miejscowej „Miedzianki”, kiedy to ekipa z Legnicy zdobyła w 1992 roku Drużynowe Mistrzostwo Polski i brąz w 1993) oraz w ostatniej rundzie Piotra Murdzię (wielokrotny Mistrz Świata w solvingu), co ostatecznie dało upragnioną normę na arcymistrza dla Oskara 🙂 Dodatkowo, po takim świetnym finiszu okazało się, że polonista wygrał również turniej i zyskał na rankingu 19 pkt ELO 😀 Brawo! Oskarowi do tytułu pozostały już tylko wywalczenie ostatniej, trzeciej, normy arcymistrzowskiej oraz przekroczenie (chociażby wirtualnie) rankingu 2500 ELO! Na pewno jest to tylko kwestia czasu 🙂

W turnieju normę na mistrza międzynarodowego wypełnił Paweł Teclaf.

Serwis turniejowy – TUTAJ

Tabela końcowa: