Zakończyły się Mistrzostwa Świata Juniorów do lat 8, 10 i 12, w których wystąpiła zawodniczka Polonii Wrocław Wiktoria Śmietańska! Jaki wynik osiągnęła Wiktoria?

W Santiago de Compostela (Hiszpania) zakończyły się Mistrzostwa Świata Juniorów do lat 8, 10 i 12! W mistrzostwach, które były rozgrywane w dniach 4-15.11.2018, zagrała 13-osobowa reprezentacja młodych zawodników z naszego kraju! W Polskiej ekipie mieliśmy zawodniczkę Polonii Wrocław, aktualną trzykrotną Mistrzynię Polski do lat 8 (w szachach klasycznych, szybkich i błyskawicznych) Wiktorię Śmietańską! Polonistka startowała w grupie do lat 8 i w gronie 84 startujących zawodniczek, była rozstawiona z 2. numerem startowym! Niestety, Wiktoria, która przez niemal cały turniej znajdowała się na miejscu medalowym, w ostatniej – 11 rundzie, przegrała partię i ostatecznie zawody ukończyła na 4 pozycji. Wiktorii na miejscu pomagał trener Maciej Świcarz.

Mimo nie zdobycia medalu przez Wiktorię, jesteśmy pełni podziwu dla naszej młodej zawodniczki za tegoroczne wyniki na zawodach rangi Mistrzostw Świata i Europy 🙂 Szczególnie warto wspomnieć, w tym miejscu, srebrny medal wywalczony przez Wiktorię na czerwcowych Mistrzostwach Świata Juniorów w Szachach Szybkich do lat 8! Polonistka zajęła również 5. miejsce na Mistrzostwach Świata w Szachach Błyskawicznych do lat 8 oraz 7. miejsce na Mistrzostwach Europy do lat 8 (szachy klasyczne)! Jak dołożymy jeszcze do tego trzykrotne Mistrzostwo Polski do lat 8 (szachy klasyczne, szybkie, błyskawicznie) oraz srebrny medal na Mistrzostwach Polski do lat 10 (szachy klasyczne), to wyłania nam się całkiem “dobry” obraz wyników jakie Wiktoria osiągnęła w 2018 roku 🙂

Serwis turniejowy – TUTAJ