Dolnośląski Finał rozgrywek szkolnych 2018/19 – Wrocław 18.12.2018

W Centrum Kongresowym Hali Stulecia we Wrocławiu rozegrano ostatni etap rozgrywek szkolnych w województwie dolnośląskim. Finał dolnośląski odbył się w nowej formule z udziałem zespołów szkolnych, które zdobyły tytuły Mistrzów Powiatów oraz zespołów z miejsc I –III z Mistrzostw Wrocławia. Do Mistrzostw Polski Szkół awansowały po 3 najlepsze Szkoły w danym typie szkół.

Wyniki I etapu rozgrywek – Mistrzostw Wrocławia SzkółTUTAJ

FINAŁ DOLNOŚLĄSKI IGRZYSK DZIECI (szkoły podstawowe, rocznik 2006 i młodsi)

W finale Dolnośląskich Igrzysk Dzieci (szkoły podstawowe, rocznik 2006 i młodsi), zagrało 25 szkół złożonych z 4-osobowych drużyn (z obowiązkową 4. szachownicą na której grała dziewczynka) z województwa dolnośląskiego. Drużyna nie mogła posiadać zawodników rezerwowych. Zawody były rozgrywane na dystansie 7 rund, granych tempem 15 minut na zawodnika. Poniżej wyniki zawodników MDK Fabryczna Polonia Wrocław.

  • srebro SP 11 Jelenia Góra – Karp Kacper (pierwsza szachownica) 2,5 pkt z 7, Janikowska Wiktoria (czwarta szachownica) 6 pkt z 7 (drugi wynik na 4. szachownicy),
  • 5. miejsce SP 50 Wrocław – Najdecka Sandra (druga szachownica) 3,5 pkt z 7, Najdecka Laura (trzecia szachownica) 5 pkt z 7.

Pełne wyniki – TUTAJ

Najlepsi uczestnicy Igrzysk Dzieci, Kacper Karp (drugi od prawej) oraz Wiktoria Janikowska (piąta od prawej), fot. Adam Luberański.

FINAŁ DOLNOŚLĄSKI IGRZYSK MŁODZIEŻY SZKOLNEJ – (uczniowie klas VII i VIII SP i III klas gimnazjów, rocznik 2003-2005)

W finale Dolnośląskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej (uczniowie klas VII i VIII SP i III klas gimnazjów, rocznik 2003-2005), zagrały 22 szkoły złożone z 4-osobowych drużyn (z obowiązkową 4. szachownicą na której grała dziewczynka) z województwa dolnośląskiego. Drużyna nie mogła posiadać zawodników rezerwowych. Zawody były rozgrywane na dystansie 7 rund, granych tempem 15 minut na zawodnika. Poniżej wyniki zawodników MDK Fabryczna Polonia Wrocław.

  • srebro Gimnazjum nr 14 – Luberański Jakub (pierwsza szachownica) 5,5 pkt z 7,
  • 5. miejsce SP 16 Legnica – Fiedorek Michał (pierwsza szachownica) 6 pkt z 7 (drugi wynik na 1. szachownicy).

Pełne wyniki – TUTAJ

Srebrna drużyna Igrzysk Młodzieży Szkolnej – Gimnazjum nr 14, Jakub Luberański (z pucharem), fot. Adam Luberański

FINAŁ DOLNOŚLĄSKI LICEALIADY – rocznik 1999 i młodsi

W finale Dolnośląskiej Licealiady (rocznik 1999 i młodsi), zagrało 15 szkół złożonych z 4-osobowych drużyn (z obowiązkową 4. szachownicą na której grała dziewczynka) z województwa dolnośląskiego. Drużyna nie mogła posiadać zawodników rezerwowych. Zawody były rozgrywane na dystansie 7 rund, granych tempem 15 minut na zawodnika. Poniżej wyniki zawodników MDK Fabryczna Polonia Wrocław.

  • srebro LO III Wrocław – Kawałko Adam (pierwsza szachownica) 5,5 pkt z 7 (drugi wynik na 1. szachownicy).

Pełne wyniki – TUTAJ