https://www.facebook.com/wgmradzikowska/videos/574524939673805/

Piękno i inteligencja znowu spotka się we Wrocławiu!

Kolejny, już ósmy, Memoriał Krystyny Hołuj-Radzikowskiej rozpoczyna się już 4. grudnia we Wrocławiu! Tradycyjnie turniej zgromadzi najlepsze polskie szachistki a także czołowe zawodniczki Europy i świata. Formuła turnieju została jednak zmieniona i po raz pierwszy w historii zostanie rozegrany mecz Polska – Reszta Świata. Nasz Klub po raz kolejny ma przyjemność być partnerem imprezy a Dyrektorką i uczestniczką turnieju jest nasza zawodniczka Jolanta Zawadzka!

Polska – Reszta Świata

Polska Kadra Narodowa Kobiet w składzie GM Monika Soćko, WGM Jolanta Zawadzka, IM Karina Szczepkowska, IM Klaudia Kulon i WIM Anna Warakomska zmierzy się z Drużyną Świata, w której wystąpią GM Harika Dronavalli z Indii, IM Elisabeth Paehtz z Niemiec, Lela Javakhishvili z Gruzji, IM Zhansaya Abdumalik z Kazachstanu, IM Almira Skripchenko z Francji.

Pięć partii klasycznych, szachy baskijskie i szachy szybkie

Mecz będzie składał się z trzech etapów: pięciu partii klasycznych granych w Hotelu Monopol oraz turnieju szachów baskijskich i turnieju szachów szybkich, granych w QHotelu. Zostanie także wybrana najpiękniejsza partia zawodów. Równolegle do meczu, w weekend 08. – 09.12.2018., odbędzie się turniej szachów szybkich otwarty dla wszystkich kobiet. Pula nagród Festiwalu to ponad 30 tysięcy złotych!

Komentarz na żywo

W tegorocznej edycji festiwalu będzie jeszcze jedna zmiana – ze wszystkich partii klasycznych i rapidu z meczu będzie komentarz na żywo! 🙂 Będzie prowadzony przez arcymistrza Tomsa Kantansa i autorkę tego tekstu 🙂

Serdecznie zapraszamy na stronę Festiwalu na facebooku, gdzie znajdą Państwo wszystkie najnowsze informacje: https://www.facebook.com/wgmradzikowska/ oraz stronę turnieju: wgmradzikowska.pl

Do zobaczenia! 🙂