W Szczawnie Zdroju rozpoczynają się dwudniowe zmagania o tytuł Drużynowego i Indywidualnego Mistrza Polskie w Szachach Błyskawicznych! Oczywiście na tego typu zawodach nie zabraknie naszych reprezentantów!

W tym roku Szczawno Zdrój będzie gościło szachistów z całej Polski, którzy będą walczyć o medale Mistrzostw Polski w Szachach Błyskawicznych! Mistrzostwa zostaną rozegrane w dwa dni. Najpierw zostanie rozegrana drużynówka (15.12.2018), a dzień później zawody indywidualne (16.12.2018). Oczywiście na mistrzostwach nie mogło zabraknąć naszych drużyn i zawodników 🙂

Na początek, dzisiaj, zostaną rozegrane Drużynowe Mistrzostwa Polski w Szachach Błyskawicznych do których zgłosiło się – w turnieju OPEN 26 drużyn (4-osobowe składy), a do turnieju Kobiet 13 drużyn (2-osobowe składy). Mistrzostwa w obu grupach zostaną rozegrane na dystansie 11 rund, granych tempem 3 minuty + 2 sekundy na posunięcie. Jutro odbędą się zawody indywidualne, gdzie zawodnicy rozegrają 15 rund, granych tym samym tempem, co w drużynówce.

I tak, w turnieju OPEN będziemy mieli 5 drużyn, a w turnieju Kobiet 4 drużyny 🙂 Składy poniżej. Trzymamy kciuki za naszych zawodników!

 • Serwis drużynówki OPEN – TUTAJ
 • Serwis drużynówki KOBIET – TUTAJ
 • Serwis indywidualnych OPEN – TUTAJ
 • Serwis indywidualnych KOBIET – TUTAJ

TURNIEJ OPEN

VOTUM SA Polonia Wrocław

 1. Stachowiak Kamil
 2. Dobrowolski Piotr
 3. Świcarz Maciej
 4. Kolasiński Krzysztof

BIZZIT SA Polonia Wrocław

 1. Piotrowski Przemysław
 2. Chojnacki Sławomir
 3. Luberański Jakub
 4. Fiedorek Michał

DSA Investment SA Polonia Wrocław I

 1. Dytman Radosław
 2. Żerebiec Maurycy
 3. Mroziński Mateusz
 4. Topoła Rafał

DSA Investment SA Polonia Wrocław II

 1. Madajczak Jakub
 2. Perdek Mirosław
 3. Madajczak Piotr
 4. Karp Kacper

MDK Fabryczna Polonia Wrocław

 1. Demski Michał
 2. Grot Błażej
 3. Raczek Krzysztof
 4. Jaworski Tymon

TURNIEJ KOBIET

VOTUM SA Polonia Wrocław

 1. Cagara Paulina
 2. Dmochowska Agnieszka

DSA Investment SA Polonia Wrocław

 1. Krzyżosiak Anna
 2. Krzyżosiak Marta

MDK Fabryczna Polonia Wrocław I

 1. Pawicka Magdalena
 2. Śmietańska Wiktoria

MDK Fabyrczna Polonia Wrocław II

 1. Jędrzejko Martyna
 2. Janikowska Wiktoria