Zakończyły się 3-dniowe zmagania w ramach Akademickich Mistrzostw Polski podczas których w Chorzowie walczono o medale w klasyfikacji indywidualnej oraz drużynowej! W mistrzostwach zagrali zawodnicy naszego klubu! Jakie wyniki dla swoich uczelni osiągnęli poloniści?

W zakończonych Akademickich Mistrzostwach Polski w zawodach indywidualnych (18-19.01.2019) żaden z naszych zawodników nie zdobył medalu w klasyfikacji generalnej, ale za to wśród typów uczelni poloniści zdobyli 4 medale! Mariola Woźniak (Uniwersytet Jagielloński w Krakowie) zdobyła srebro (typy uczelni: Uniwersytety), brązowe medale zdobyli: Agnieszka Dmochowska (Politechnika Wrocław – typy uczelni: Uczelnie Techniczne), Daniel Sadzikowski (Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie – wśród typów uczelni: Uniwersytety) oraz Arkadiusz Bebel (Szkoła Główna Handlowa w Warszawie – typy uczelni: Uczelnie Społeczno-Przyrodnicze). Gratulacje!

Po zawodach indywidualnych studenci i pracownicy naukowi uczelni rozegrali zawody drużynowe (19-20.01.2019). W klasyfikacji generalnej srebrny medal, grając na 1. szachownicy wywalczył Daniel Sadzikowski (Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie), a brązowy medal z Uniwersytetem Jagiellońskim w Krakowie zdobyła Mariola Woźniak (6. szachownica)! Gratulacje!

Pełne wyniki zawodów drużynowych – TUTAJ

Wyniki turnieju indywidualnego:

TURNIEJ KOBIET

W zawodach zagrało 81 zawodniczek, które rozegrały 9 rund, granych tempem 10 minut + 3 sekundy na posunięcie.

 • Woźniak Mariola – 7 pkt, 5 miejsce – Srebrny medal wśród typów uczelni: Uniwersytety!
 • Dmochowska Agnieszka – 6,5 pkt, 8 miejsce – Brązowy medal wśród typów uczelni: Uczelnie Techniczne!
 • Lascar Radosława – 5 pkt, 32 miejsce

Pełne wyniki – TUTAJ

TURNIEJ MĘŻCZYZN

W zawodach zagrało 231 zawodników, które rozegrali 9 rund, granych tempem 10 minut + 3 sekundy na posunięcie.

 • Sadzikowski Daniel – 7 pkt, 12 miejsce – Brązowy medal wśród typów uczelni: Uczelnie Techniczne!
 • Bebel Arkadiusz – 7 pkt, 13 miejsce – Brązowy medal wśród typów uczelni: Uczelnie Społeczno-Przyrodnicze!
 • Kanicki Krzysztof – 6 pkt, 33 miejsce
 • Nowak Kamil – 5,5 pkt, 59 miejsce
 • Wieczorek Oskar – 5 pkt, 69 miejsce
 • Piotrowski Przemysław – 5 pkt, 78 miejsce
 • Kulaś Szymon – 4,5 pkt, 109 miejsce
 • Mroziński Mateusz – 4 pkt, 155 miejsce

Pełne wyniki – TUTAJ