W pierwszy weekend nowego 2019 roku zostały rozegrane 6. runda III Dolnośląskiej Ligi Szachowej oraz 6 i 7 runda IV Ligi – okręg wrocławski i podwrocławski! Jako poradziły sobie zespoły MDK Fabryczna Polonia Wrocław na inaugurację nowego roku?

III Dolnośląska Liga Szachowa 2018/2019

W pierwszym meczu III Dolnośląskiej Ligi Szachowej w nowym roku, gościliśmy w naszym klubie jednego z pretendentów do wygrania III Ligi – zespół Wieży Pęgów, który podobnie jak nasza ekipa nie doznała jeszcze w tym sezonie porażki! No i… przyszła pora na porażkę Wieży Pęgów 🙂 Mecz 6. rundy III DLS zdecydowanie wygrywamy 4-1 🙂 Punkty dla MDK Fabryczna Polonia Wrocław zdobyli: Świcarz Maciej (debiut w tym sezonie), Perdek Mirosław, Luberański Jakub (wszyscy zwycięstwa), zremisowali Jakub Żeberski i Magdalena Pawicka! Był to dla naszej drużyny piąty mecz w lidze (5. runda została przeniesiona na 3 marca 2019) i do tej pory odnieśliśmy 4  zwycięstwa i jeden remis! Najlepiej punktującymi zawodnikami w MDK Fabryczna Polonia Wrocław są: Kamil Nowak (4 pkt z 4), weteran wrocławskich szachownic Mirosław Perdek (4 pkt z 4) oraz Jakub Luberański (3,5 pkt z 4) 🙂 Następną rundę (7) rozegramy z Wrocławskim Klubem Szachowym HETMAN na wyjeździe 20.01.2019.

MDK Fabryczna Polonia Wrocław – Wieża Pęgów 4 – 1

Żeberski Jakub – Dowgird Filip 1/2
Dobrowolski Aleksander – Świcarz Maciej 0-1
Perdek Mirosław – Helaszek Edward 1-0
Kwieciński Marian – Luberański Jakub 0-1
Pawicka Magdalena – Korościel Aneta 1/2

Partie z meczu

Więcej informacji TUTAJ

IV Liga – okręg wrocławski i podwrocławski

W IV Lidze – okręg wrocławski i podwrocławski zostały rozegrane rundy 6-7. Dwie z trzech naszych drużyn grały na wyjeździe z zespołami z Milicza. Natomiast nasza trzecia ekipa MDK Fabryczna Polonia Wrocław podejmowała w naszym lokalu dwie drużyny MUKS MDK Śródmieście Wrocław. Poniżej szczegółowe wyniki naszych trzech drużyn. Następne rundy (8-9) zostaną rozegrane 20.01.2019.

Runda 6

UKS Skoczek Milicz III – MDK Fabryczna Polonia Wrocław IV 0 – 5

Nowak Małgorzata – Baran Mateusz 0-1
Demski Michał – Tarnowski Michał 1-0
Trzeciak Emilian – Raczek Krzysztof 0-1
Jaworski Tymon – Ugorek Zbigniew 1-0
Trzeciak Mirosława – Tarkowski Bartosz 0-1

UKS Skoczek Milicz III – MDK Fabryczna Polonia Wrocław V 1 – 4

Matela Krzysztof – Madajczak Jakub 1-0
Krzyżosiak Marta – Ugorek Kacper 1-0
Janas Andrzej – Krzyżosiak Anna 0-1
Grot Błażej – Idziak Mieczysław 1-0
Werbowy Robert – Madajczak Piotr 0-1

MDK Fabryczna Polonia Wrocław VI – MUKS MDK Śródmieście Wrocław II 0,5 – 4,5

Nowak Filip – Tokarz Krzysztof 1/2
Kraszewski Krzysztof – Harazda Władysław 1-0
Zimny Jakub – Halhoul Adam 0-1
Kebel Bartosz – Latacz Grzegorz 1-0
Grobelny Mikołaj – Dahche Abdel-Aziz 0-1

Wyniki 6. rundy – TUTAJ

Runda 7

MDK Fabryczna Polonia Wrocław IV – UKS Skoczek Milicz II 2,5 – 2,5

Baran Mateusz – Matela Krzysztof 1/2
Ugorek Kacper – Demski Michał 0-1
Raczek Krzysztof
– Janas Andrzej 0-1
Idziak Mieczysław – Jaworski Tymon 1-0
Tarkowski Bartosz –
Werbowy Robert 1-0

MDK Fabryczna Polonia Wrocław V – UKS Skoczek Milicz III 5 – 0

Madajczak Jakub – Nowak Małgorzata 1-0
Tarnowski Michał – Krzyżosiak Marta 0-1
Krzyżosiak Anna – Trzeciak Emilian 1-0
Ugorek Zbigniew – Grot Błażej 0-1
Madajczak Piotr – Trzeciak Mirosława 1-0

MUKS MDK Śródmieście Wrocław III – MDK Fabryczna Polonia Wrocław VI 2 – 3

Strugarek Łukasz – Nowak Filip 1-0
Harazda Władysław – Bednarczyk Mateusz 1/2
Łupiński Marcel – Zimny Jakub 0-1
Latacz Grzegorz – Łupińska Kinga 1-0
Klintsevich Aliaksandra – Grobelny Mikołaj 1/2

Wyniki 7. rundy – TUTAJ

Wyniki MDK Fabryczna Polonia Wrocław IV – TUTAJ
Wyniki MDK Fabryczna Polonia Wrocław V – TUTAJ
Wyniki MDK Fabryczna Polonia Wrocław VI – TUTAJ

Galeria zdjęć z meczu III Ligi oraz meczów IV Ligi. Powiększenie zdjęcia po kliknięciu na zdjęcie.