Klub Szachowy Polonia Wrocław został uhonorowany za ubiegłoroczne wyniki we współzawodnictwie dzieci i młodzieży przez samorząd województwa. Podczas Gali Sportu Młodzieżowego, która odbyła się w Dolnośląskim Centrum Filmowym obecni byli przedstawiciele niemal wszystkich klubów z naszego okręgu oraz liczni goście w tym marszałek  Cezary Przybylski, oraz członek zarządu województw Michał Bobowiec. 79 klubów otrzymało do podziału blisko 450 tys. złotych. Polonii Przypadło 6000 zł.

Nagrody dla klubów są wyrazem naszego uznania za osiągnięte wyniki sportowe w 2018 roku oraz za promocję sportu nie tylko w naszym regionie, ale również w całym kraju. Dziękuję sportowcom, trenerom i osobom zaangażowanym w rozwój sportu w dolnośląskich klubach. Mocno kibicuje i trzymam za Was niezmiernie kciuki – mówi marszałek Cezary Przybylski.

Warto wspomnieć, iż Polonia Wrocław uplasował się na drugim miejscu w Polsce w naszej dyscyplinie. W skali województwa zdobyliśmy ponad 50% wszystkich punktów, które zdobył nasz wojewódzki związek szachowy. Wszystkim, zawodnikom, rodzicom, trenerom, działaczom chciałem bardzo serdecznie podziękować za ich pracę, trud na treningach a przede wszystkim czas.

Artur Czyż