W Katowicach (12-13.04.2019) rozegrano Drużynowe i Indywidualne Mistrzostwa Polski w Szachach Błyskawicznych! W mistrzostwach oczywiście nie mogło zabraknąć reprezentantów naszego klubu! Jakie wyniki osiągnęli poloniści?

W Drużynowych Mistrzostwach Polski w Szachach Błyskawicznych w turnieju OPEN wystartowało 36 drużyn (mecze rozgrywane na 4 szachownicach), w tym 2 drużyny Polonii Wrocław ? W turnieju Pań nie mieliśmy niestety w tym roku żadnej drużyny 🙁 Wszystkie partie były rozgrywane tempem 3 minut + 2 sekund na posunięcie. System punktowy mistrzostw przewidywał za zwycięstwo 2 pkt, za remis 1 pkt, za porażkę 0 pkt.

 • Serwis drużynówki OPEN – TUTAJ
 • Serwis indywidualnych OPEN – TUTAJ
 • Serwis indywidualnych KOBIET – TUTAJ

TURNIEJ OPEN

Sukcesem VOTUM SA Polonii Wrocław zakończyły się Drużynowe Mistrzostwa Polski w Szachach Błyskawicznych! Nasza drużyna po 15 rundach – mimo dwóch „niepewnych” ogniw 😉 zajęła 3. miejsce w turnieju OPEN! Brązowy medal dla Polonii Wrocław zdobyli: Mateusz Bartel, Kamil Stachowiak, Oskar Wieczorek, Szymon Gumularz! Wielkie gratulacje! Druga nasza ekipa zajęła 22. miejsce (Przemysław Piotrowski, Sławomir Chojnacki, Jakub Luberański, Radosław Dytman).

Tabela końcowa (turniej OPEN, najlepszych 20 drużyn):

Wyniki indywidualne polonistów:

VOTUM SA Polonia Wrocław

 1. Bartel Mateusz – 11,5 pkt z 15
 2. Stachowiak Kamil – 8,5 pkt
 3. Wieczorek Oskar – 8 pkt
 4. Gumularz Szymon – 13,5 pkt

DSA Investment Polonia Wrocław

 1. Piotrowski Przemysław – 8 pkt z 15
 2. Chojnacki Sławomir – 7 pkt
 3. Luberański Jakub – 7 pkt
 4. Dytman Radosław – 7 pkt

Indywidualne Mistrzostwa Polski w Szachach Błyskawicznych – 12.04.2019

TURNIEJ KOBIET

W Mistrzostwach zagrało 64 zawodniczek, które rozegrały 15 rund, granych tempem 3 minuty + 2 sekundy na posunięcie.

 • Dmochowska Agnieszka – 8 pkt, 23 miejsce

TURNIEJ OPEN

W Mistrzostwach zagrało 245 zawodników, którzy rozegrali 15 rund, granych tempem 3 minuty + 2 sekundy na posunięcie.

 • Stachowiak Kamil – 10 pkt, 16 miejsce
 • Bartel Mateusz – 10 pkt, 17 miejsce
 • Wieczorek Oskar – 9,5 pkt, 29 miejsce
 • Chojnacki Sławomir – 9 pkt, 58 miejsce
 • Piotrowski Przemysław – 8 pkt, 95 miejsce
 • Luberański Jakub – 7,5 pkt, 116 miejsce
 • Fudalej Michał – 7,5 pkt, 118 miejsce
 • Starościak Szymon – 7 pkt, 143 miejsce