Zakończyły się rozgrywki szachowe w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Halowych do lat 12 i 14! W mistrzostwach zagrała 15-osobowa ekipa z naszego klubu. Jakie wyniki osiągnęli poloniści?

Po tygodniu zmagań, zakończyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży do lat 12 i 14 (inaczej Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych do lat 12 i 14), która w tym roku została rozegrana w Sielpi (31.03-6.04.2019). Niestety, w tym roku żadnego medalu nie zdobyliśmy 🙁 Z 15-osobowej ekipy naszego klubu blisko medali byli: Magda Pawicka, która przegrała ostatnią rundę (przy zwycięstwie byłoby złoto) oraz Jakub Luberański, który w ostatniej partii zremisował (przy zwycięstwie byłby brąz). Na pociechę, nasi juniorzy wywalczyli 6 nominacji na przyszłoroczne Mistrzostwa Polski Juniorów (miejsca w piątce z rocznika) 🙂 W przyszłym roku w Mistrzostwach Polski Juniorów na pewno zagrają: Magdalena Pawicka, Anna Krzyżosiak, Kacper Karp, Błażej Grot, Tymon Jaworski oraz Jakub Luberański 🙂 Dodatkowo, jak wiadomo, w kupie siła 🙂 i wygraliśmy klasyfikację klubową mistrzostw 🙂 Dziękujemy naszym zawodnikom za walkę!

Juniorzy Polonii Wrocław, dziewczęta (od lewej): Anna Krzyżosiak, Magdalena Pawicka, Wiktoria Janikowska, Martyna Jędrzejko, Marta Krzyżosiak, Dobromiła Szewc, chłopcy (od lewej): Kacper Karp, Błażej Grot, Filip Nowak, Rafał Topoła, Piotr Madajczak, Marek Madej, Tymon Jaworski, Szymon Starościak, Jakub Luberański

Dziewczęta do lat 12

 • Pawicka Magdalena – 6 pkt, 5 miejsce
 • Janikowska Wiktoria – 4,5 pkt, 30 miejsce

Wyniki mistrzostw – TUTAJ

Dziewczęta do lat 14

 • Krzyżosiak Anna – 6 pkt, 5 miejsce
 • Krzyżosiak Marta – 5,5 pkt, 11 miejsce
 • Jędrzejko Martyna – 5,5 pkt, 15 miejsce
 • Szewc Dobromiła – 3 pkt, 47 miejsce

Wyniki mistrzostw – TUTAJ

Chłopcy do lat 12

 • Karp Kacper – 6 pkt, 6 miejsce
 • Madej Marek – 5,5 pkt, 9 miejsce
 • Grot Błażej – 5,5 pkt, 12 miejsce
 • Starościak Szymon – 5 pkt, 15 miejsce
 • Jaworski Tymon – 5 pkt, 17 miejsce
 • Nowak Filip – 4 pkt, 32 miejsce

Wyniki mistrzostw – TUTAJ

Chłopcy do lat 14

 • Luberański Jakub – 6 pkt, 5 miejsce
 • Madajczak Piotr – 3,5 pkt, 40 miejsce
 • Topoła Rafał – 3 pkt, 48 miejsce

Wyniki mistrzostw – TUTAJ