Siódma runda Indywidualnych Mistrzostw Polski Kobiet i Mężczyzn przyniosła naszym zawodnikom zmienne wyniki. Co najważniejsze, Iweta Rajlich po remisie z Anną Kubicką powiększyła swoją przewagę nad goniącymi ją przeciwniczkami już do 1 pkt. W takim obrocie sprawy pomogła Jola Zawadzka, która pokonała zajmującą 2. miejsce Monikę Soćko. Natomiast u panów w tej rundzie mogliśmy obserwować ostatni już pojedynek derbowy pomiędzy zawodnikami naszego klubu, z którego obronną ręką wyszedł Mateusz Bartel pokonując Szymona Gumularza. Niestety, swoją partię przegrał Daniel Sadzikowski.

Na dwie rundy przed końcem MOKATE Indywidualnych Mistrzostwach Polski Kobiet Iweta Rajlich z 5,5 pkt zajmuje 1. miejsce, Jolanta Zawadzka z 3,5 pkt dzieli miejsca 4-6, tracąc 1 pkt do miejsc 2-3. Jutro ważna runda dla Iwety ponieważ zagra z Moniką Soćko. W LOTTO Indywidualnych Mistrzostwach Polski z polonistów największy dorobek punktowy ma na swoim koncie Mateusz Bartel – 4 pkt, 3. miejsce, Szymon Gumularz po porażce z Mateuszem z dorobkiem 3,5 pkt dzieli miejsca 5-7, Daniel Sadzikowski z 2,5 pkt plasuje się na 9. miejscu.

MOKATE Indywidualne Mistrzostwa Polski Kobiet

Wyniki 7. rundy

Śliwicka Alicja – Szczepkowska Karina 1/2
Dwilewicz Katarzyna – Warakomska Anna 0-1
Majdan Joanna – Kulon Klaudia 1-0
Zawadzka Jolanta – Soćko Monika 1-0
Rajlich Iweta – Kubicka Anna 1/2

Kojarzenie 8. rundy: Szczepkowska-Kubicka, Soćko-Rajlich, Kulon-Zawadzka, Warakomska-Majdan, Śliwicka-Dwilewicz

Partie Joli i Iwety

Wyniki po 7 rundach

Pełne wyniki – TUTAJ

LOTTO Indywidualne Mistrzostwa Polski

Wyniki 7. rundy

Soćko Bartosz – Piorun Kacper 1/2
Bartel MateuszGumularz Szymon 1-0
Janik Igor – Gajewski Grzegorz 1/2
Tomczak Jacek – Dragun Kamil 1/2
Heberla Bartłomiej – Sadzikowski Daniel 1-0

Kojarzenie 8. rundy: Piorun-Sadzikowski, Dragun-Heberla, Gajewski-Tomczak, Gumularz-Janik, Soćko-Bartel

Partie Mateusza, Szymona i Daniela

Wyniki po 7 rundach

Pełne wyniki – TUTAJ

fot. Indywidualne Mistrzostwa Polski w szachach – facebook