Już po raz trzeci Indywidualne Mistrzostwa Polski Kobiet i Mężczyzn rozgrywane są w budynku Centrum Giełdowego w Warszawie. Wśród uczestników najważniejszych krajowych zawodów w tym roku jest pięcioro zawodników naszego klubu! Jakie wyniki osiągnęli poloniści w 1. rundzie?

Wśród mężczyzn z zawodników Polonii Wrocław, startują Mateusz Bartel, Daniel Sadzikowski oraz Szymon Gumularz. Mateuszowi i Szymonowi start w mistrzostwach zdecydowanie wyszedł, co może być dobrym prognostykiem na resztę turnieju. Daniel niestety w pierwszej partii zaliczył falstart.

Mateusz tak oto skomentował swoje zwycięstwo:

Po wczorajszych problemach zdrowotnych, które sprawiły, że nie pojawiłem się na ceremonii otwarcia mistrzostw, dzisiaj byłem pełen obaw. Dlatego zamierzałem grać stosunkowo spokojnie, licząc na to, ze debiutujący w mistrzostwach Igor wykona większą część pracy za mnie. Faktycznie tak się stało – w debiucie nie miałem wielkich ambicji, ale rywal najpierw oddał parę gońców, a potem sforsował wariant, na końcu którego stał już przed bardzo realnymi problemami. Trudności tych nie udało mu się rozwiązać, a ja wykorzystałem słabość czarnych pól wokoł czarnego króla i zamatowałem przeciwnika. (Mateusz Bartel)

Debiutujący w mistrzostwach Szymon Gumularz wygrał swoją pierwszą partię.

Dzięki dobremu przygotowaniu udało mi się zdobyć przewagę w debiucie. Następnie precyzyjną grą uniemożliwiłem przeciwnikowi skończenie rozwoju. W niedoczasie popełniłem kilka błędów, ale na szczęście nie miały one wpływu na dalszy przebieg. Partię zakończyłem ładną ofiarą jakości, dając forsownego mata. (Szymon Gumularz)

LOTTO Indywidualne Mistrzostwa Polski

1 RUNDA:

Kamil Dragun 0,5-0,5 Kacper Piorun
Grzegorz Gajewski 1-0 Daniel Sadzikowski
Szymon Gumularz 1-0 Bartłomiej Heberla
Bartosz Soćko 1-0 Jacek Tomczak
Mateusz Bartel 1-0 Igor Janik

WYNIKI – TUTAJ

Kojarzenie 2. rundy:

#Surname, NameRound 2Surname, Name
1.Piorun, KacperJanik, Igor
2.Tomczak, JacekBartel, Mateusz
3.Heberla, BartłomiejSoćko, Bartosz
4.Sadzikowski, DanielGumularz, Szymon
5.Dragun, KamilGajewski, Grzegorz

Poniżej partie Mateusza,Daniela i Szymona z I rundy:

Wśród Pań jako reprezentantki naszego klubu grają Jolanta Zawadzka oraz Iweta Rajlich. W pierwszej rundzie obyło się bez niespodzianek. Doświadczone zawodniczki wygrały z juniorkami, lub podzieliły punkty między sobą.

MOKATE Indywidualne Mistrzostwa Polski Kobiet

1 RUNDA:

Monika Soćko – Karina Szczepkowska
Klaudia Kulon – Anna Kubicka
Anna Warakomska – Iweta Rajlich
Alicja Śliwicka – Jolanta Zawadzka
Katarzyna Dwilewicz – Joanna Majdan

WYNIKI – TUTAJ

Kojarzenia 2. rundy:

#Surname, NameRound 2Surname, Name
1.Szczepkowska, KarinaMajdan, Joanna
2.Zawadzka, JolantaDwilewicz, Katarzyna
3.Rajlich, IwetaŚliwicka, Alicja
4.Kubicka, AnnaWarakomska, Anna
5.Soćko, MonikaKulon, Klaudia

Poniżej partie Joli i Iwety z I rundy:

Strona mistrzostw – TUTAJ