Jest pierwszy maja. We Wrocławskiem Klubie Szachowym Hetman Wrocław trwają dwa turnieje kołowe Polonia Masters Cup. W obu turniejach możemy śledzić poczynania pięciorga Polonistów.

W Turnieju arcymistrzowskim gra Marcin Tazbir oraz Szymon Gumularz. Obaj uzyskali 1,5 punktu z trzech partii. W bezpośredniej partii między naszymi klubowymi zawodnikami padł remis. Szymon by uzyskać normę na tytuł arcymistrzowski musi zdobyć 6,5 pkt z 9 partii. Gorąco mu kibicujmy!

W turnieju z normą na mistrza międzynarodowego gra aż troje polonistów. Kamil Stachowiak (3 pkt/3), Maciej Czopor (0,5 pkt/3) oraz Michał Fiedorek (2 pkt/4, z chwilą pisania tych słów Michał jako jedyny skończył już rundę czwartą). W turnieju z normą na mistrza międzynarodowego z pary Maciek i Michał to ten ostatni ma  szansę na zdobycie normy. Musi jednak zdobyć 7 pkt z 9 partii a to znaczy, iż musi już wygrać pozostałe partie.

Wszystkich kibiców zapraszamy także na piątkowe Grand Prix Polonii Wrocław, które zostanie rozegrane 3 maja.

Z uwagi na turnieje kołowe gramy w Hetmanie. Start godzina 10.00.

Zapraszamy do grania oraz do kibicowania zawodnikom w internecie jak i na miejscu. Transmisja dostępna jest na stronie www.szachy.online, www.playchess.com oraz w aplikacji  na smartfona followchess

Wyniki można śledzić >>> tutaj<<<. Lista startowa GP Polonii Wrocław (3 maj 2019 godz. 10.00 sala gry – HETMAN)  >>>>LINK<<<<