W sobotni poranek kolejny raz odbył się turniej wrocławskiego krasnala. Zawody przeznaczone głównie dla dzieci rozpoczynających swoja karierę szachową. To grupy do pięciu, sześciu i siedmiu lat. W krasnalu startują także dzieci w grupach do lat ośmiu, dziesięciu i dwunastu. W starszych grupach grają także dzieci bardziej doświadczone. Turniej po raz drugi odbył się w zaprzyjaźnionej szkole podstawowej nr 32, a udział w nim wzięło 120 dzieciaczków.

Jak na każdym turnieju Pani Alicja dla uczestników rozpoczynających swoją przygodę z królewską grą wyjaśniła podstawowe zasady obowiązujące na turnieju.

Bardzo dziękujemy sponsorom, którzy nas tak hojnie wsparli. Dzieci mogły się cieszyć z pucharów ufundowanych przez kantorbitcoin.pl, w szczególności Panu Tomaszowi Kabarowskiemu.

Dzięki Centrum Ślęza dzieci jak i ich rodzice będą mogli skorzystać z voucherów na basen.

Upominki dla dzieci ufundowali także, Voum SA (Każdy z nas może sprawdź czy należy się odszkodowanie powypadkowe), oraz BIZZIT SA, która pomaga rozwijać firmą biznes w internecie.  Dziękujemy także firmie Zaręba Posadzki, dzięki której mogliśmy zakupić część nagród dla najmłodszych.

Szczególne podziękowania należą się dla czwórki wolontariuszy, Piotra i Jakuba Madajczaka oraz Zuzy i Szymona Stankiewicz !! Piotr i Kuba wykazali się wielkim zaangażowaniem podczas pomocy w sędziowaniu najmłodszych grup. Dzięki Szymonowi, każdy rodzic mógł się napić ciepłej kawy lub herbaty. Zuza natomiast pełniła rolę naszego animatora.

Galeria zdjęć z zawodów dostępna będzie na facebooku Polonii Wrocław

Kolejny turniej krasnala planujemy w drugim tygodniu czerwca. Już na niego gorąco zapraszamy. Prosimy śledzić naszą stronę internetową.

W grupie do lat pięciu Zwyciężył Zych Adam przed Aleksandrem Stogierą oraz Piotrem Kabarowskim.

Pełne wyniki grupy do lat 5

grupa do lat 5

W grupie do lat sześciu wystartowało prawie trzydziestu zawodników. Najlepszy okazał się Stachów Wojeciech, przed Julianem Kosek, Antonim Suchankiem oraz Antonim Orlickim. Wszyscy zdobyli po 4 punkty, a o wynikach końcowych zadecydowała wartościowość pomocnicza. Grało dwadzieścia dziewięć dzieciaczków.

Pełne wyniki grupy do lat sześciu

grupa do lat 6

Najliczniejszą grupę do lat siedmiu wygrał Maksymilian Kwiatkowski z kompletem punktów przed Filipem Gomoluchem oraz Jasiem Kamińskim. Wystartował trzydzieścioro pięcioro dzieci.

Pełne wyniki grupy do lat siedmiu

grupa do lat 7

Grupę do lat ośmiu wygrała dziewczynka Julita Zych przed Jakubem Pawlakiem oraz Gabrielem Siekierką. Do zawodów tej kategorii przystąpiło dwadzieścia siedem dzieciaczków.

Pełne wyniki grupy do lat ośmiu

grupa do lat 8

Grupę do lat dziesięciu wygrała ponownie dziewczynka. Przychocka Aleksandra  uplasowała się przed Mikołajem Woś i Damianem Kyć. W grupie wystartowało czternastu zawodników.

grupa do lat 10

Pełne wyniki grupy do lat dziesięciu

Grupę do lat 12 wygrał Michał magiera przed agierą Mikołajem i Hubertem Gonerą.

Pełne wyniki grupy do lat dwunastu

grupa do lat 12