W weekend odbyły się trzy turnieje szachowe, w których licznie brały udział nasze dzieci. Nasze barwy maluchy reprezentowały w Otwartych Mistrzostwach Wrocławia, w Jesiennym turnieju o kategorię oraz XI memoriale Stanisława Sobolewskiego w Strzelinie.

Jesienny Turniej o kategorie w Hetmanie.

W sobotni poranek liczna ekipa naszego klubu gościła w klubie szachowym Hetman na jesiennym wyścigu o kategorie. Poloniści rywalizowali w trzech kategoriach: w grupie bez kategorii, piątych kategorii i czwartych kategorii. Tylko pierwsza grupa skończyła sobotni turniej. Dwie pozostałe grupy grały w niedzielę.

W grupie sobotniej (czyli bez kategorii szachowych) reprezentowali nas: Jerzy Dymara (2 pkt. ur. 2012), Tomasz Dymara (3 pkt. ur. 2009 ), Hubert Olkowski (3 pkt, ur. 2007), Jagoda Morawska (1 pkt. ur. 2011), Mykhayl Shvetsov (ur. 2012), który na zajęcia chodzi od połowy września.  Zawodnicy rozegrali sześć partii

Miło było patrzeć jak nasze maluszki w starciu z piątką pełnoletnich zawodników dzielnie sobie poczynali na szachownicy, zwłaszcza, że był to dla nich pierwszy turniej szachowy, prowadzony z zapisem partii. Niestety koniec końców, górą byli starsi. Nasi młodzi zawodnicy zdobyli za to cenne doświadczenie, które z pewnością zaprocentuje w przyszłości.

W przerwie między rundami dzieci, grały w różne gry ruchowe z Panią Alicją Stankiewicz, a jak były ku temu możliwości analizowały partię z Panią trener lub autorem tych słów.

Grupy V i IV kategorii.

W grupie V kategorii (IV damskiej) reprezentują nas: Emilia Grzegorczyk (3/7 pkt. ur. 2008), Maria Kamińśka (1/7 pkt. ur. 2011), Kuć Antonina (3/7 pkt. ur. 2012), Rządkowska Kaja (3/7 pkt. ur. 2012), Hłdayn Wiktor (3/7 pkt. ur. 2012), Kucharek Krzysztof (3/7 pkt. ur. 2012)

W grupie IV kategorii reprezentują nas: Jan Kamiński (1 /7 pkt. ur. 2012), Oskar Kudełka (2/7 pkt. ur. 2011), Kosior Franciszek (3,5/7 pkt.ur. 2009)

Zawody w Hetmanie były jednym z pierwszych grupowych wyjść w tym roku szkolnym. Liczymy, iż przyniesie wiele ciekawych analiz partii i w przyszłości sprawi, że nasi młodzi zawodnicy staną się lepsi:).  Zapraszamy do galerii z zawodów, która znajduje się na dole strony.

Otwarte Mistrzostwa Wrocławia

Zawody te odbywały się w sobotę. W grupie siedmiolatków reprezentowali nas  Martin Krawczyk i Staś Górski. Martin uzyskał 4 pkt. i piąte miejsce. Staś zawody ukończył z dorobkiem 3 pkt. i 12 miejscu.

W grupie ośmiolatków wystartował Dawid Niklewicz, który z dorobkiem 5,5 pkt. uplasował się na drugim miejscu!! Wielkie brawa. W grupie tej bardzo dobre, bo 6 miejsce zdobył Krystian Piechocki z dorobkiem 5 pkt.

XI Memoriał Stanisława Sobolewskiego

W zawodach wystartował jeden zawodnik Polonii Wrocław – Leon Szulc, który w swojej kategorii wiekowej zdobył trzecie miejsce!!