W Ustroniu zakończyły się Indywidualne Mistrzostwa Polski do lat 20 w których startowało trzech zawodników naszego klubu. Jakie wyniki osiągnęli?

Po wielu latach do kalendarza turniejów szachowych powróciły Indywidualne Mistrzostwa Polski do lat 20. Tegoroczne mistrzostwa zostały rozegrane w Ustroniu-Jaszowcu w dniach 22-30.11.2019 i wśród mężczyzn wystartowało 47 zawodników, a wśród kobiet 18. W zawodach mieliśmy trzech swoich przedstawicieli i wszyscy walczyli w grupie Panów. Podsumowując występ polonistów, na wyróżnienie zasługuje najmłodszy z naszych zawodników 12-letni Szymon Starościak, który z 4 pkt z 9 zajął 34. miejsce zyskując na rankingu 82 pkt ELO 🙂 Zdecydowanie zawiedli bardziej rutynowani 15-letni Maciej Czopor (4,5 pkt, 24 miejsce, -49 pkt ELO) oraz rówieśnik Maćka – Michał Fiedorek (4 pkt, 33 miejsce, -71 pkt ELO).

Serwis turniejowy grupy mężczyzn – TUTAJ