W miniony weekend rozegrano ostatnie w tym roku partie w ramach III Dolnośląskiej Ligi Szachowej oraz IV Lig – Wrocław Zachód. Jakie wyniki osiągnęły drużyny Polonii Wrocław?

III Dolnośląska Liga Szachowa 2019/2020

W piątej rundzie III Dolnośląskiej Ligi Szachowej 2019/2020 zagraliśmy z wiceliderem – UKS GIECEK Radków, mecz rozegraliśmy na terenie naszych rywali i niestety po raz pierwszy w tym sezonie straciliśmy punkty 🙁 Spotkanie zakończyło się zwycięstwem radkowian 3,5-1,5. Punkty dla Polonii Wrocław zdobyli: Mirosław Perdek (Nasz kapitan zadebiutował w tegorocznych rozgrywkach i od razu przegraliśmy mecz! Przypadek?!), Jakub Luberański i Szymon Starościak (wszyscy remis). Przegrali Maurycy Żerebiec i Wiktoria Janikowska. Porażka w ostatnim meczu w tym roku zepchnęła nas na 2. miejsce w tabeli (nasz bilans to 4 zwycięstwa i 1 porażka). Mecz 6. rundy zagramy już w przyszłym roku (19.01.2020), a naszym rywalem będzie UKS Debiut Przedwojów, z którym zagramy w naszym klubie.

UKS GIECEK Radków – MDK Fabryczna Polonia Wrocław 3,5 – 1,5

Łaszewicz Paweł – Perdek Mirosław 1/2
Luberański Jakub – Machlowski Sławomir 1/2
Majocha Piotr – Żerebiec Maurycy 1-0
Starościak Szymon – Szydełko Michał 1/2
Trusz Julia – Janikowska Wiktoria 1-0

Pełne wyniki – TUTAJ

IV Liga – Wrocław Zachód 2019/2020

W rundach 4-5 ekipy MDK Fabryczna Polonia Wrocław IV i V odniosły łącznie trzy zwycięstwa i jedną porażkę z Wrocławskim Klubem Szachowym II i III. Najlepiej punktującymi zawodnikami naszego klubu byli: Madajczak Jakub oraz Harazda Władysław (po 2 pkt z 2); po 1,5 pkt. zdobyli: Raczek Krzysztof, Żochowski Janusz i Śmietańska Wiktora. Po pięciu rundach (z 11) Polonia IV zajmuje 4. miejsce (2 zwycięstwa, 2 remisy, 1 porażka), a Polonia V plasuje się na 7. miejscu (2 zwycięstwa, 2 remisy, 1 porażka). Następne rundy (6-7) zagramy na wyjeździe z drużynami z Brzegu Dolnego (19.01.2020).

Runda 4

MDK Fabryczna Polonia Wrocław IV – Wrocławski Klub Szachowy Hetman II 1,5 – 3,5

Madajczak Jakub – Galant Ireneusz 1-0
Antoniewicz Jakub – Madajczak Piotr 1-0
Raczek Krzysztof – Kowalczyk Wojciech 1/2
Kwapisiewicz Karol – Latacz Grzegorz 1-0
Kułtucki Kamil – Kokurewicz Konrad 0-1

MDK Fabryczna Polonia Wrocław V – Wrocławski Klub Szachowy Hetman III 3,5 – 1,5

Żochowski Janusz – Bohdanowicz Tomasz 1/2
Boćko Stanisław – Śmietańska Wiktoria 0-1
Krzysztofek Bogusław – Grubiak Roman 0-1
Sułot Zdzisław – Blak Zbigniew 0-1
Harazda Władysław – Kopij Józef 1-0

Pełne wyniki 4. rundy – TUTAJ

Runda 5

Wrocławski Klub Szachowy Hetman III – MDK Fabryczna Polonia Wrocław IV 1 – 4

Boćko Stanisław – Madajczak Jakub 0-1
Madajczak Piotr – Zajączkowski Gwidon 1-0
Sułot Zdzisław – Raczek Krzysztof 0-1
Latacz Grzegorz – Kopij Józef 1-0
Świder Adam – Kułtucki Kamil 1-0

Wrocławski Klub Szachowy Hetman II – MDK Fabryczna Polonia Wrocław V 2 – 3

Galant Ireneusz – Żochowski Janusz 0-1
Śmietańska Wiktoria – Antoniewicz Jakub 1/2
Kowalczyk Wojciech – Krzysztofek Bogusław 1/2
Blak Zbigniew – Kwapisiewicz Karol 0-1
Jankowski Aleksander – Harazda Władysław 0-1

Pełne wyniki 5. rundy – TUTAJ

fot. UKS GIECEK Radków – facebook